90.0%
DC komiksový komplet #32: Catwoman - Selinina velká loupež

Mafiánský vlak plný neoznačených peněz. Parta profesionálních lupičů, která je chce dostat. Selina Kyleová si myslela, že je to dokonalý zločin. Ale Selina se spletla.

Obsah

Catwoman: Selinina velká loupež (Původně vyšlo v září 2002)
Mafiánský vlak plný neoznačených peněz. Parta profesionálních lupičů, která je chce dostat. Selina Kyleová si myslela, že je to dokonalý zločin. Ale Selina se spletla.

Slam Bradley: Po stopách Catwoman (Původně vycházelo od srpna do listopadu 2001)
Soukromého detektiva Slama Bradleyho si najali, aby našel Catwoman. Jeho jedinou stopou je informace, že je zodpovědná za smrt Seliny Kyleové.

Batman #1 (Původně vyšlo na jaře 1940)
Robin nastoupí v utajení na palubu Delfína, kde ho spolu s Batmanem dovede záhadná krádež šperku k prvnímu setkání s femme fatale známou jako The Cat.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Ed Brubaker
Ed Brubaker
Scénář
Darwyn Cooke
Darwyn Cooke
Kresba/Scenář
Bob Kane
Bob Kane
Scénář
Bill Finger
Bill Finger
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Dobrá jednohubka, která se vždycky hodí. Hlavní příběh Selenina velká loupež, je klasická jízda holywoodského střihu. Nepřináší co se týče příběhu moc nového a místy vypadá trošku moc uspěchaně a kdy některé věci jsem nedokázal ani vstřebat a už se dělo zase něco jiného. Ale i tak je to fajn. Díky druhému příběhu, který krásně doplní ten hlavní se to ale jako celek skvěle promíchá, a dokonce jsem si druhý příběh užil asi i o krapet víc. Má to trochu pomalejší tempo, ale díky tomu že se to zaměřuje spíše jen na jednu postavu mi to sedlo víc. Co se týče kresby tak ta má svůj styl a musel jsem si na ní chvíli zvykat, ale nakonec jsem v ní našel jisté kouzlo a zalíbila se mi. Pochopil bych ale pokud se najdou tací, kterým nebude po chuti. Poslední retro příběh je už jen takovou fajn ukázkou jak vypadali komiksy na začátku 40. let a navíc se zde poprvé objeví postava Catwoman. Za mě tedy povedených 80%

(17. dubna 2018)
S4TW
Offline

Výborné. Kdo zná Brubakera a jeho krimi komiksy, ten nebude překvapen. Samozřejmě je to řízlé správnou dávkou noiru, špetička toho superhrdinského prostředí (přeci jen se velká část odehrává v Gothamu a kdo je v Gothamu?) a samozřejmě nemalé množství drsné gangsterky. Co ovšem posouvá celou knihu na nový level je vynikající kresba Cookea. To je něco tak neobvyklého, že vás to prostě dostane, má to ty správné barvy, dokáže to ve vás naladit ty správné pocity a stoprocentně vás to vtáhne do dění. Celé je to hodně drsné, ponuré a bez servítek, tak, jak to mám rád. Pravdou je, že nejsilnější pasáž je Selinina velká loupež, jelikož má vynikající a neuvadající tempo. Poté se tempo docela zpomalí, vlastně přejdeme do čisté detektivky, tudíž je to tak trochu logické. Takže ač mě druhá část už tolik nesundala, pořád je to velmi kvalitní kousek. No, naštěstí to tentokrát završíme i velmi solidním retro kouskem, takže za mě maximální spokojenost.

(10. března 2019)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Catwoman: Selinas Big Score
Druh Román
Žánr Akční
Série DC komiksový komplet (2017)
Vydavatelství v ČR Eaglemoss
Datum vydání v ČR 12/03/2018
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 2002
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Ed Brubaker
Scénář: Bob Kane
Kresba: Bill Finger
Kresba/Scenář: Darwyn Cooke

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 144
Tisk barevný
Cena 229.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 29. března 2018
Naposledy editováno 29. března 2018

Najdete nás na Facebooku