80.0%
Umbrella Academy 1: Apokalyptická Suita

The Umbrella Academy, Vol. 1: The Apocalypse Suite

80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Během nevysvětlitelného celosvětového fenoménu dojde k narození třiačtyřiceti mimořádných dětí, jejichž matky do té doby nevykazovaly žádné známky těhotenství. Milionář a vynálezce Reginald Hargreeves sedm z těchto dětí adoptuje. Když se ho zeptají proč, jeho jediné vysvětlení zní: "Abych zachránil svět." Těchto sedm dětí vytvoří Umbrella Academy, dysfunkční rodinku superhdinů s bizardními schopnostmi. Během svého prvního dobrodružství ve věku deseti let musí čelit nevyzpytatelné a smrtící Eiffelově věži, kterou pilotuje obávaný zombie-robot Gustave Eiffel. Skoro o deset let později se tým rozpadne... když ale Hargreeves nečekaně zemře, roztrpčení sourozenci znovu spojí síly - právě včas, aby opět jednou...

Obsah

Během nevysvětlitelného celosvětového fenoménu dojde k narození třiačtyřiceti mimořádných dětí, jejichž matky do té doby nevykazovaly žádné známky těhotenství. Milionář a vynálezce Reginald Hargreeves sedm z těchto dětí adoptuje. Když se ho zeptají proč, jeho jediné vysvětlení zní: "Abych zachránil svět." 

Těchto sedm dětí vytvoří Umbrella Academy, dysfunkční rodinku superhdinů s bizardními schopnostmi. Během svého prvního dobrodružství ve věku deseti let musí čelit nevyzpytatelné a smrtící Eiffelově věži, kterou pilotuje obávaný zombie-robot Gustave Eiffel. Skoro o deset let později se tým rozpadne... když ale Hargreeves nečekaně zemře, roztrpčení sourozenci znovu spojí síly - právě včas, aby opět jednou zachránili svět.

Scénář k této knize - která získala dvě Eisnerovy ceny a několik dalších ocenění - napsal Gerard Way, člen kapely My Chemical Romance, kresbou ji opatřil držitel několika Eisnerových cen Gabriel Bá (De: Tales, Casanova, Daytripper), o barvy se postaral držitel Eisnerovy ceny Dave Stewart a obálky k původní sérii vytvořil mnohonásobný držitel Eisnerovy ceny James Jean. Tato kniha obsahuje prvních šest sešitů série, dva krátké příběhy a rozsáhlý skicář s kresbami Báa, Jeana a Waye.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Gerard Way
Gerard Way
Scénář
Gabriel Bá
Gabriel Bá
Kresba

Komentáře uživatelů

Morzael
Offline

Originální a šílený příběh plný vyšinutých robotů, zombie vědců, vraždících eiffelovek, cestování v čase a smrtelně vážně hudby. Přesto se mu daří rozvíjet osobní drama plné emocí, rodinných komplexů a nevyřešených otázek z minulosti. Vše svázané temně barevnou, téměř mignolovskou kresbou, která lahodí oku a okořeněné absurdním humorem a odkazy na popkulturu i klasické umění. Prostě trochu jiný superhrdinských příběh.

(16. října 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Umbrella Academy, Vol. 1: The Apocalypse Suite
Druh Román
Žánr Akční
Série Umbrella Academy (2018)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 06/03/2018
Originální vydavatelství Dark Horse Comics
Datum vydání v zahraničí 17/10/2007
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Gerard Way
Kresba: Gabriel Bá

Typ vazby

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 184
Tisk barevný
Cena 569.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 19. března 2018
Naposledy editováno 19. března 2018

Najdete nás na Facebooku