80.0%
Knihy Magie

The Books of Magic

80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Timothy Hunter jako spousta jiných třináctiletých kluků bezcílně kouká na televizi a jezdí na skateboardu. Jenže Timothy Hunter se také vymyká prakticky všem lidem na Zemi a záhy již zjistí proč. Stručně řečeno: může za to magie. Tim v magii samozřejmě nevěří, ale ukáže se, že magie rozhodně věří v něj - přinejmenším dost na to, aby někteří její adepti aktivně plánovali jeho předčasnou smrt.

Obsah

"Co navrhujete?"

"Ponaučit chlapce. Ukázat mu, co je magie skutečně zač a co bývala a co by mohla být."

"Má potenciál stát se nejsilnějším lidským mistrem tohoto věku."

"Jen na nás čtyřech, aby si tu cestu vyvolil správně."

Timothy Hunter jako spousta jiných třináctiletých kluků bezcílně kouká na televizi a jezdí na skateboardu. Jenže Timothy Hunter se také vymyká prakticky všem lidem na Zemi a záhy již zjistí proč.
Stručně řečeno: může za to magie. Tim v magii samozřejmě nevěří, ale ukáže se, že magie rozhodně věří v něj - přinejmenším dost na to, aby někteří její adepti aktivně plánovali jeho předčasnou smrt.

Naštěstí pro Tima má v nadpřirozených říších rovněž spojence. Čtyři z těch nejskvělejších a nejzáhadnějších mágů přísahali, že hocha ochrání a poučí a každý z nich si přichystal cestu, na níž mu předvede nebezpečí a odměny magického života. A co víc, ukážou mu i cenu, kterou za to zaplatí.


Autor mnoha bestsellerů NEIL GAIMAN v KNIHÁCH MAGIE napsal uhrančivý příběh o nebezpečích a možnostech mládí. Ilustrovali ho slavní výtvarníci JOHN BOLTON, SCOTT HAMPTON, CHARLES VESS a PAUL JOHNSON. V tomto luxusním vázané vydání jsou sebrané všechny čtyři knihy původní minisérie a navíc úvod od legendárního autora fantasy a science fiction ROGERA ZELAZNYHO i bonusové ukázky původního scénaře a skic od tvůrců díla.

"Gaiman žije ve své vlastní sféře. Jeho hloubku, záběr ani vypravěčské umění nelze překonat."

- PREVIEW

"Jednoduše řečeno, Neil Gaiman je pokladnicí příběhů a my můžeme mluvit o štěstí, že ho máme, ať už působí v jakémkoliv médiu."

- STEPHEN KING

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Neil Gaiman
Neil Gaiman
Scénář
John Bolton
John Bolton
Kresba
Charles Vess
Charles Vess
Kresba
Scott Hampton
Scott Hampton
Kresba
Paul Johnson
Paul Johnson
Kresba
Zobrazit více

Komentáře uživatelů

Morzael
Offline

Nádherný exkurz do světa, který českému čtenáři ještě není tolik známý. Příběh směřuje cestu mladého (potenciálního) mága do nejzajímavějších koutů kouzleného Vertigo vesmíru skrze (více)méně známé průvodce z Trenčkotové brigády. Gaiman ve scénáři předvádí klasicky výbornou práci a klasicky pasivní hlavní postavu. Tentokrát se vyprávěním velmi přiblížil stylu Alejandra Jodorowského. Nicméně příběh nechává krásně otevřený pro svého pokračovatele. Kreslíři, kteří se ujali Gaimanových slov, jsou elita mezi elitou. Pokud se vám už zajídá sterilní, mainstreamová kresba, tak Knihy Magie vám zase osvěží paletu chutí.

(16. dubna 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Books of Magic
Druh Román
Žánr Fantasy
Série --
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 13/12/2017
Originální vydavatelství Vertigo
Datum vydání v zahraničí 01/01/1993
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Neil Gaiman
Kresba: John Bolton
Kresba: Charles Vess
Kresba: Scott Hampton
Kresba: Paul Johnson

Typ vazby

Vázaná

Formát 175x263mm
Počet stran 208
Tisk barevný
Cena 699.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 19. března 2018
Naposledy editováno 19. března 2018

Najdete nás na Facebooku