100.0%
Grandville 4: Noël
100.0%
-- %
Extérní hodnocení

Kniha z edice Na přání. Jezevec je zpět! Zatímco věrný LeBrockův pomocník, detektiv seržant Krysmyš, odjíždí na vánoční dovolenou, sám LeBrock si moc volna neužije. Čeká ho totiž vyšetřování záhadného zmizení neteře jeho bytné, malé Zajdy Teřichové.

Obsah

Stopa vede k rozrůstající se náboženské sektě, v jejímž čele stojí charismatický jednorožec a jeho podfukářští pomocníci, kteří jsou zodpovědní za masovou sebevraždu členů sekty ve Spojených státech. Po příjezdu do Francie se navíc pustili do nenávistné kampaně namířené proti knedlíkům – což je ponižující přezdívka, kterou dala většina zvířecí populace tvoru jménem člověk. LeBrock se musí vydat do Paříže, kde se znovu setká se svou láskou – smyslnou jezevčí prostitutkou Billie. Londýnskému detektivovi stane tentokrát po boku Štístko Lucas, pinkertonský detektiv s kolty zavěšenými proklatě nízko, s jehož pomocí se bude muset střetnout s fanatickými sektáři, lidskými teroristy a krom toho také odhalit několikasetleté náboženské spiknutí, jež by mohlo vyústit v nenávistný celosvětový konflikt. 

Dokáže LeBrock zastavit zdánlivě neodvratitelný nástup fašistické moci ve světové metropoli, kterou svírá mafiánský gang Tiberia Koeniga a kterou ohrožují lidští extremisté? Podaří se mu odhalit tajemství mytických Pravých evangelií? Zachrání Zajdu Teřichovou ze spárů hypnotismu neodolatelného jednorožce Apolóna? Touží vůbec Zajda po záchraně? A v neposlední řadě – vyřeší LeBrock svůj případ včas, tak aby stihl strávit Vánoce se svou rodinou?

Následujte jezevce!
Chvalte Grandville!

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Bryan Talbot
Bryan Talbot
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Nejlepší díl této skvělé série. Každý další díl mě baví víc a víc, ale až teď to dosáhlo pomyslného vrcholu. To, v čem je série je tak skvělá je okořeněno problematikou sektářství, náboženství a nacionalismu. Odkaz na nacisti je zcela zřejmý, ale je originálně doplněn tím, že se ve skutečnosti jedná o náboženské fanatiky. Autor zde řeší problémy jako je rasismus, kult osobnosti, manipulace a ovlivňování mas. Vše je zakomponováno do originálního, fantasy světa, kde se prolínají odkazy na skutečné historické události, postavy s těmi, které si autor sám vymyslel, popřípadě s těmi, které jsou pouze bájné. Nadšený jsem byl z Luckyho Luka! To jsem jako malý sledoval na Foxkids. Celkově autor píše postavy hrozně chytlavě, zábavně a především parádně využívá různé zvířecí druhy a umocňuje na nich lidské vlastnosti. Tentokrát nás čeká i několik bájných či vyhynulých zvířat. Nejenže tu Talbot upozorňuje na chyby minulých generací, ale zároveň ukazuje chyby, které se dějí i dnes. Vlastně se jedná o sociální sondu a určitě každý v tom něco najde (kult osobnosti, manipulaci s lidmi, sektářství, rasismus?...). No prostě ve všech směrech paráda. Už aby to byl další díl a my viděli, jak se autor vypořádá s velkým finále.

(20. května 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Grandville Noel
Druh Román
Žánr Steampunk
Série Grandville (2009)
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 20/03/2018
Originální vydavatelství Jonathan Cape
Datum vydání v zahraničí 27/11/2014
Vazba Pevná
Autoři Kresba/Scenář: Bryan Talbot

Typ vazby

Vázaná

Formát 170x247mm
Počet stran 104
Tisk barevný
Cena 499.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 14. března 2018
Naposledy editováno 14. března 2018

Najdete nás na Facebooku