100.0%
Nejmocnější hrdinové Marvelu 041: Elektra
100.0%
-- %
Extérní hodnocení

Žoldák, lovec lebek a nejnebezpečnější zabiják v dějinách komiksu je žena. Jmenuje se Elektra Natchiosová a je stejnou měrou krásná jako smrtící.

Obsah

V roce 1981 si Frank Miller pojistil své místo mezi komiksovými legendami, když Daredevilův život převrátil naruby a představil dychtivým čtenářům okouzlující vražedkyni Elektru. Odvážná Řekyně rozvrací Hells Kitchen jako nikdo před ní, a pro muže beze strachu už nikdy nebude nic jako dřív. Až Elektřina sága skončí, ne každý z ní vyvázne živý. Hlídejte si záda. Elektra vyhlíží nový cíl.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje příběhy:
Elektřina sága

 

Obsahuje sešity série Daredevil (Vol. 1) #168, #174-181

Autoři

Klaus Janson
Klaus Janson
Inker
Frank Miller
Frank Miller
Kresba/Scenář

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Parádní run od Millera se skvělými postavami. Tohle je sice Daredevil, ale není to jen o něm, komiks se jmenuje Elektra a ano má tam velkou a důležitou roli, ale není to jen o ní. Tohle je o všech postavách. Každý mizerný pouliční padouch tu má své místo a proto je to tak dobré čtení. Díky tomu že to Miller nejen píše, ale také si to sám kreslí, to má i velmi povedenou kresbu a zkrátka tuhle knihu jsem si prostě užil. 90%

(29. července 2018)
S4TW
Offline

Frank Miller, jeden z mých nejoblíbenějších autorů (možná ten úplně nej) a Daredevil, dnes už asi má nejoblíbenější marvelovská postava, co by se tady mohlo pokazit? No přeci nic. Tohle je to nejlepší, co jste mohli v osmdesátých letech v superhrdinském komiksu číst! Byla by ostuda nedát plný počet knize, ve které je taková klasika jakou je Daredevil #181, tenhle sešit si zaslouží jen tu největší chválu. Ale ony nezaostávají ani další kousky. Hlavním znakem, který celou knihu propojuje, je Elektra (jejíž je i tento díl NHM) a její interakce s Mattem a jeho okolím. Neskutečně silná, dobrá postava s velmi zajímavými charakterovými (nestálými) rysy. Je zajímavé, jak silné postavy dokázal Frank psát, jakou jim vdechl duši a jak jim ze života udělal peklo. Vlastně je dost možné, že právě on definoval to, jaký skutečně Matt Murdock je (minimálně mnoho let poté se tím ostatní autoři řídili). Autoři se toho nebáli a poslali postavu a možná i celý žánr do daleko temnějších míst, než bylo v té době obvyklé. Na superhrdinský komiks toto působí daleko více lidsky. Hlavní zápletka je taktéž skvělá, silná, chytlavá. Nechybí emoce, souboje, zvraty, pochmurná atmosféra a ani Bullseye! Navíc bylo zajímavé sledovat, jak kreslil Miller předtím, než si našel svůj styl, tady se vlastně snažil jet podle tehdejšího standardu a vlastně to nebylo vůbec špatné. Dost mu nejspíš pomohl Janson, který odvedl slušnou práci. Nechybí dobrá práce s panely a opravdu vynikající barvy. Ano, není to asi Frankova nejlepší kresba, občas mu ujede ruka, jindy zase předvede skvělý záběr, je to prostě ne úplně vyrovnaná kresba, ale pořád velmi dobrá. Ne, byla by ostuda nedat tomuto skvostu plný počet.

(20. března 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Daredevil: The Elektra Saga
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Nejmocnější hrdinové Marvelu (2016)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 09/03/2018
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 01/09/1989
Vazba Pevná
Autoři Kresba/Scenář: Frank Miller
Inker: Klaus Janson

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 232
Tisk barevný
Cena 249.00
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 12. března 2018
Naposledy editováno 12. března 2018

Najdete nás na Facebooku