80.0%
DC komiksový komplet #29: Batman: Zkáza, jež postihla Gotham

Gotham City roku 1928. Bruce Wayne se po dvacetileté nepřítomnosti vrací domů, kde se dozví o zdroji prokletí, jež zapříčinilo smrt jeho rodičů. Jaký plazu podobný tvor tu po městě rozsévá smrt? A jaký že hrozný osud slibuje Ghulův testament? Má-li Bruce Wayne zjistit pravdu, bude se muset převléct za netopýra.

Obsah

Batman: Zkáza, jež postihla Gotham (Původně vycházelo od listopadu 2000 do ledna 2001)
Gotham City roku 1928. Bruce Wayne se po dvacetileté nepřítomnosti vrací domů, kde se dozví o zdroji prokletí, jež zapříčinilo smrt jeho rodičů. Jaký plazu podobný tvor tu po městě rozsévá smrt? A jaký že hrozný osud slibuje Ghulův testament? Má-li Bruce Wayne zjistit pravdu, bude se muset převléct za netopýra.

Batman: Gotham Knights #36 (Původně vyšlo v únoru 2003)
Po úniku halucinogenu v gothamské plynárně ohrožují Temného rytíře obludné vidiny.

The Demon #1 (Původně vyšlo v září 1972)
Aby ubránil hrad Kamelot proti Morgaině Le Fey, vyvolá čaroděj Merlin démona Etrigana. Ten pak nabude lidské podoby.

Autoři

Jack Kirby
Jack Kirby
Kresba/Scenář
Mike Mignola
Mike Mignola
Scénář
Troy Nixey
Troy Nixey
Kresba/Scenář

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Zajímavý alternativní příběh se skvělou atmosférou pochmurné staré doby, která temnotou a hrůzami překypovala. Předělání spousty známých postav do této doby jsem si užil a líbili se mi všechny ty nápady. Příběh byl jinak v podstatě celkem jednoduchý a trochu předvídatelný, ale díky své atmosféře vás dokonale pohltil. Kresba tomu dost dopomáhala. Je to taková ta typická kresba která padne Mignolovi do jeho průběhů. Pak je tu krátký červeno-černobílý příběh, který má jen malou zápletku a v podstatě jediné co na něm může být zajímavé je právě styl kresby. Ten mě zrovna moc neseděl, ale naštěstí je to opravdu jen kraťas. No a na závěr je retro který nám představí Jasona Blooda alias Démona s kterým jsme se setkali už v hlavním příběhu. Já jsem se s tímto anti-hrdinou setkal poprvé a setkání bylo příjemné překvapení. Jack Kirby v DC byl zde pro mě také prvním setkáním a musím uznat že se toho Kirby chopil velmi dobře. Příběh je poutavý a přesto, že se jedná o retro, tak není nějak hloupý či ukecaný. Kresba je také velmi povedená. Problémem ale je že se jedná opravdu jen o malé seznámení a končí to na místě kde příběh začíná. Škoda. Přečetl bych si klidně všech 16. čísel. Vypadalo to zajímavě. Celkově komiks hodnotím jako fajn věc s alternativním pojetím Batmana a Mignolovským stylem. 80%

(2. března 2018)
S4TW
Offline

Kdo má rád Mignolu a především jeho Hellboye, ten si bude čvachtat (já osobně to tolik nehajpuju, ač jsem si pár knížek také užil). Nese se to v dost podobném duchu, je to zasazené do dvacátých let, je tam Batman a velká inspirace Lovecroftem (tohle už mi taky místy přijde ohraná fráze, ale tady se hodí na 100%). Jedná se o velmi povedenou alternativní realitu, klasické batmanovské postavy si zachovávají svůj původní nádech, ale dostávají často dost nové role. Příběhově to také není vůbec špatné, má to zajímavou a chytlavou atmosféru, pro fanoušky mystérií, nadpřirozena, příšer, démonů, mýtů a dalších podobných věciček je to jako dělané. Kresba je dost fajn, hodně připomíná samotného Mignolu, takže si dvojice velmi dobře notuje a jede na stejné vlně. Ač jsem si to docela dost užíval, tak nemohu říct, že by mě to úplně odrovnalo, to bych lhal, ale jedná se o příjemnou změnu oproti klasickému Batmanovi. Černo-bílo-červený příběh je pouze taková jednohubka, ze které vlastně nemám vůbec žádný pocit, kdyby nebyl, tak mi je to jedno. Naopak závěrečný Kirby je úplná bomba (bohužel až na kresbu, ta byla dost slabá i na Kirbyho), tohle řadím mezi to nejlepší, co jsem z období sedmdesátých let v komiksu četl.

(28. února 2019)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman: The Doom That Came to Gotham
Druh Román
Žánr Fantasy
Série DC komiksový komplet (2017)
Vydavatelství v ČR Eaglemoss
Datum vydání v ČR 16/01/2018
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 2015
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Mike Mignola
Kresba/Scenář: Jack Kirby
Kresba/Scenář: Troy Nixey

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 192
Tisk barevný
Cena 229.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 27. února 2018
Naposledy editováno 28. února 2018

Najdete nás na Facebooku