80.0%
Nejmocnější hrdinové Marvelu 040: Silver Surfer
80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Silver Surfer z daleké planety Zenn-La býval Galactusovým heroldem. Ze své služby byl osvobozen a nyní léta mezi hvězdami a zažívá dobrodružství na vlastní pěst.

Obsah

Poprvé vpadl Silver Surfer do komiksů v roce 1966. Živil ve čtenářích chuť představovat si, jaké zázraky asi v širším marvelovském vesmíru čekají. My vám tu převyprávíme jeden z klasických příběhů o původu strážce hvězdných stezek, a vedle něj dnes už legendární příběh Heroldův úděl. Uvidíte Surfera v jedné ze jeho nejlepších inkarnací sestavovat tým bývalých Galactusových sluhů, aby se popasovali s nejnovějším heroldem svého někdejšího pána, nesnesitelně krutým sadistou Morgem, dřív než zničí celou galaxii.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje příběhy:
Zrození Silver Surfera
Heroldův úděl

 

Obsahuje sešity sérií Silver Surfer (Vol. 1) #1 a Silver Surfer (Vol 3.) #70-75

Autoři

Ron Lim
Ron Lim
Kresba
M. C. Wyman
M. C. Wyman
Kresba
Ron Marz
Ron Marz
Scénář
John Buscema
John Buscema
Kresba
Stan Lee
Stan Lee
Scénář
Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Velké překvapení. Moc nechybělo a tenhle komiks mohl dostat klidně i plný počet. První retro sešit je Origin, který jsem já osobně četl před pár dny, jelikož jsem si čtení naplánoval tak, abych měl k tématu blíž. Již před pár dny jsem zmínil, že se jedná o jeden z nejlepších Originů staré retro doby co jsem zatím četl. Nic se samozřejmě nezměnilo. Pak už ale přišlo zase něco nového. Příběh s názvem Heroldův úděl. Tento příběh mě velice mile překvapil tím, jaká to byla skvělá vesmírná jízda. Vše parádně odsýpá a čte se to bezesporu parádně. Autora musím pochválit. Kresba na to že se jedná již o 90.léta se může zdát trochu zastaralá. Ale tento retro styl, který je ale plný detailů je již vypracovaný do pomyslného maxima retro stylu. Vesmírné obrazce jsou pastvou pro oči a velké panely tomu dodávají ten správný pocit. Co se týče postav, tak u nich jsem byl mile překvapen. Ačkoliv jsem se s většinou postav setkal poprvé, tak mi velice sedli a v této podobě je velice rád znovu uvidím. Když se ještě vrátím k příběhu, tak ten si nastolil jasný cíl, který má čtenáře upoutat a bavit. Ale nic víc, nic míň. Mě tohle ale rozhodně nevadí, jen předkládám důvod, proč se tato kniha nakonec nevyhoupla až na 5 hvězd. Tuto knihu tedy mohu vřele doporučit. Jen je škoda, že více příběhů z této série asi mít v ČR už nebudeme. 80%

(5. března 2018)
S4TW
Offline

Silver Surfer je bezesporu jedna z nejzajímavějších a nejoriginálnějších postav marvelovského universa. Norrin Radd velmi rád filozofuje, uvažuje nad smyslem bytí a nad cenou lidského života (nic mu není cennější), v podání Stana Leeho místy působí až božsky. Je vidět, že Stan se na této postavě velmi vyřádil a její psaní si užíval (první sešit této knihy), origin byl opravdu velmi povedený a já si ho užil i díky skvělé kresbě Buscemy. Hlavní příběh opět nedopadl vůbec špatně. Podle mého ztratila postava trochu ze své pompéznosti a vesmírné rozmáchlosti, působí trochu obyčejněji (v porovnání s ostatními se to možná zdá úsměvné, ale v porovnání se SS od Leeho tomu tak je), což mě lehce mrzelo. Nicméně se jedná i tak o parádní vesmírné dobrodružství (tohle se Marvelu musí nechat, většina jejich vesmírných dobrodružství patří ke skvělým sci-fi komiksům) s chytlavým příběhem, kdy nás Surfer bere napříč vesmírném, aby se postavil hrozbě v podobě nového herolda Galactuse, postupně poznáváme ostatní heroldy. Vesměs o všech se dá říct, že jsou zajímavé postavy s různorodými a nelidskými charaktery. Hlavní plus v knize ovšem vidím v kresbě, která je vesmírně monumentální, úchvatná a plná velkých panelů s galaktickými dálavami. Nechybí ani epické souboje, barevné efekty. Co ovšem kvituji nejvíce je to, jak se kreslířům povedlo vdechnout postavám život, pracovat s jejich mimikou a pomocí obličejů vyjadřovat jejich pocity a nálady (na tohle se já osobně dost zaměřuji). Trochu mě zklamali obálky, které jsou nudné a někdy až ošklivé, ale to beru jako podřadné mínus. Další slabinu vidím v závěru, který si autoři dost ulehčili a výborně vypracovaný, postupný vývoj lehce odbudou nepřesvědčivým vyústěním. Nicméně bych v sérii i tak rád pokračoval, neb jsem si to jako sci-fi jízdu užíval.

(4. března 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Silver Surfer: The Herald Ordeal
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Nejmocnější hrdinové Marvelu (2016)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 23/02/2018
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 30/12/2015
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Ron Marz
Scénář: Stan Lee
Kresba: Ron Lim
Kresba: M. C. Wyman
Kresba: John Buscema

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 216
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 26. února 2018
Naposledy editováno 26. února 2018

Najdete nás na Facebooku