100.0%
Pod dekou
100.0%

Pod dekou je první objemný komiks v dějinách tohoto žánru, kterému americký nakladatel věřil natolik, že jej vypustil v knižní podobě rovnou, aniž by měl otestovaný v nějakých sešitových či časopiseckých vydáních. Jde vlastně o velmi civilně, ale přitom nápaditě a zábavně líčený příběh autorova dětství, mládí a první velké lásky.

Obsah

Za svoje teprve druhé dílo získal mladý americký autor Craig Thompson v roce 2004 (kromě řady dalších ocenění) hned dvě Eisnerovy ceny (nejlepší grafická úprava, nejlepší scenárista/výtvarník) - a vy teď máte možnost přesvědčit se, že právem.

Pod dekou je první objemný komiks v dějinách tohoto žánru, kterému americký nakladatel věřil natolik, že jej vypustil v knižní podobě rovnou, aniž by měl otestovaný v nějakých sešitových či časopiseckých vydáních. Jde vlastně o velmi civilně, ale přitom nápaditě a zábavně líčený příběh autorova dětství, mládí a první velké lásky. Zároveň tu řeší problém lidí, kteří byli vychováni na mírně řečeno nábožensky horlivém (a nemírně řečeno fanatickém) americkém venkově a kteří se pak zpod téhle deky i zpod jiných dek obtížně derou ven.

Je to vražedně přímočarý příběh, při kterém si vzpomenete na vlastní věk nevinnosti a lásky tolik, až vás to píchne do srdce jako rampouch z pravé wisconsinské zimy.

Zdroj: Autor záznamu

Autoři

Craig Thompson
Craig Thompson
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

shyANDROID
Offline

Atmosférické,podmanivé,smutné,dojemné...úžasné!

(8. listopadu 2012)
Morzael
Offline

Neskutečně procítěný a autentický komiks o nelehkém dospívání chlapce ze sociálně slabší a nábožensky téměř fanatické rodiny. Někomu vadí ten příliš velký důraz právě na náboženství, mně ale přijde, že je to naopak zachyceno dost věrně. Životní cesta hlavní postavy začíná v křesťanských dogmatech, potlačování vlastní přirozenosti a špinění svých citů ve jménu víry, následují pochyby a úplně zhroucení okoralých hodnot, které vede konečně ke svobodě. Autor využívá velmi obratně komiksové médium, aby si pomohl s atmosférou a přenesením pocitů, které jdou občas lépe vyjádřit vizuálně, než slovy. Vůbec bych se nebál jeho práci s panely, přechody a jinými prvky srovnat se samotným Spiegelmanem.

(13. února 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Blankets
Druh Román
Žánr Drama
Série --
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 02/11/2005
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí 23/07/2003
Vazba Pevná
Autoři Kresba/Scenář: Craig Thompson

Typ vazby

Vázaná

Formát 170x240mm
Počet stran 592
Tisk černobílý
Cena 590.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Andresito
Vloženo 21. května 2012
Naposledy editováno 13. února 2016

Najdete nás na Facebooku