80.0%
Deadpool 5: Deadpool se žení

Deadpool Volume 5: Wedding of Deadpool

80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Není to sen! Není to alternativní realita! Deadpool vážně míří do chomoutu! Kdo bude ta šťastná? Rozhodně počítejte s tím, že na svatbu dorazí všichni... včetně těch nejzásadnějších Deadpoolových scenáristů. A nesmíme zapomenout ani na časem cestujícího Hitlera a tajemství ztracených Deadpolových komentářů!

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Scott Koblish
Scott Koblish
Kresba
Gerry Duggan
Gerry Duggan
Scénář
Brian Posehn
Brian Posehn
Scénář

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Tak rozhodně se jedná o zatím nejslabší kousek této série. Ale o žádnou hrůzu se ale zase nejedná. Začíná to celkem dobře. Trochu té akce, zábava, svatba. Rozhodně to bylo zábavné. Pak jsou tu minipříběhy o tom jak Deadpool měl i jiné přítelkyně. Ty jsou nahoru dolů. Dobrý kraťas střídá slabší a jako celek to není vyloženě zlé. Pak přijde nejlepší pasáž knihy. Výlet do Tokia je přesně to co v této sérii máme nejraději. Pořádná akce, humor a zábavně napsaný děj, který nemusí mít vyloženě hloubku. Potom nám autoři chytře naservírovali sešit 26, přestože předtím bylo číslo 28, ale já chápu proč to udělali a udělali to dobře. Zachovalo si to tak celistvost. V čísle 26 jde totiž opět o návrat do minulosti. Fury a Deadpool vs. Hitler. Proč ne. Je to přeci Deadpool. Docela se to povedlo a bylo to zábavné. No a na závěr přišlo bohužel to nejslabší. Příběh s Madcapem nedával vůbec smysl (což u Deadpoola nemusí být vyloženě špatně) nemělo to dobrou akci ani humor mi nepřišel nějak zvlášť super. A bylo to zkrátka celé takové nijaké a nudné. Kresba vzhledem k velkému střídání autorů se dá stručně ohodnotit asi tak, že zde není vyloženě nic špatného. Povětšinou se jedná o fajn kresbu, na kterou se dobře dívá. Celkově tedy dávám 70%. Snad nám příště Deadpool přinese zase pořádnou zábavu.

(16. března 2018)
S4TW
Offline

Pořád je to zábavné, především tou nekonečnou zásobou easter eggů, odkazů na popkultury, filmy, postavy, komiksy, všechno možné i nemožné, narážek, urážek, prostě víte, o čem mluvím. V tomhle směru perfektní série. Tento díl vlastně svým způsobem trpí tím, že je speciální. Svatba je taková zvláštní, pravda, měl jsem u ní zase trochu nový pocit (v rámci této série), takové to očekávání, že se něco musí podělat… Pak přijde bonus všech možných autorů, co pracovali na Deadpoolovi. Jsou to pětistránkové vtipné povídky, jejichž vtipnost a kvalita je diskutabilní a jako na houpačce, osobně mě bavily tak dva. Líbánky v Tokyo je jeden z vrcholů knihy, dělání si srandu z Japonské kultury a popkultury, to se povedlo na jedničku, zábavné a vtipné, tak jak Deadpoola známe. Již tradiční retro díl opět parádní, tohle mě na této sérii baví možná úplně nejvíc. To, jak nám ukazuje absurdnost, ale i kouzlo toho, jak komiksy dříve vypadaly, co přinášely. Navíc Hitler chce zabít Furyho, ty vole! Závěrečná annual (zase bonus), je hodně ulítlý, ale opětná parodie klasického dílů Daredevila se myslím povedla velmi dobře. Jo, komiks mě stále bavil, možná jsem se nechlámal tolik jako v prvních knihách, buď je to tím, že už vím, co čekat nebo jen autorům trochu dochází dech (méně pravděpodobné), nicméně jako oddechovou zábavu tohle beru všema deseti.

(26. února 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Deadpool Volume 5: Wedding of Deadpool
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Deadpool (2016)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 13/02/2018
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 05/08/2014
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Gerry Duggan
Scénář: Brian Posehn
Kresba: Scott Koblish

Typ vazby

Brožovaná

Formát 167x258mm
Počet stran 168
Tisk barevný
Cena 379.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 6. února 2018
Naposledy editováno 6. února 2018

Najdete nás na Facebooku