80.0%
Nejmocnější hrdinové Marvelu 038: Ghost Rider
80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Johnny Blaze uzavřel smlouvu s ďáblem... a prohrál! Teď křižuje zemi jako Ghost Rider, velkolepý rychlý přízrak!

Obsah

Ghost Rider si prokopal cestu na výsluní v roce 1972 a rozpálil celý komiksový svět! Seznamte se s původem vynikajícího kaskadéra Johnnyho Blaze, zatímco vám Dům nápadů představí zbrusu nový typ superhrdiny. 

Pak se přidáte k Johnnymu na cestě skrz temnou stranu marvelovského vesmíru, když jeho planoucí zuřivost přetrhne řetězy Začarovaného kruhu, aby znovu vyjel!

 

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

OBSAHUJE:

Marvel Spotlight #5

Ghost Rider vol.6 #1-7

Autoři

Mike Friedrich
Mike Friedrich
Scénář
Mike Ploog
Mike Ploog
Kresba
Roy Thomas
Roy Thomas
Scénář
Daniel Way
Daniel Way
Scénář
Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Začnu retrem. To je tentokrát i přesto že má klasicky jen jeden sešit více obsáhlé a i díky tomu to nabízí mnohem víc, než obvyklé první štěky hrdinů. Navíc to má skvělou kresbu, která patří k začátkům 70. let a musím se přiznat že kresba v této době se mi líbí poslední dobou čím dál více. Retro kousek má i dobré příběhové seznámení s tímto anti-hrdinou. Za mě tedy bezva. Pak přichází 7 sešitů už moderního Ghost Ridera. I když spíše bych řekl že jen 5 sešitů, ale k tomu se dostanu. Příběh začíná velmi dobře. Je to skvělé akční a svěží čtení, u kterého se budete výborně bavit. Kresba je také skvělá a velice dobře doplňuje děj svojí pekelnou atmosférou. V posledních dvou sešitech, ale nastává zlom. Příběh jakoby uhnul na jinou odbočku a začne probíhat zcela jinak. Není špatně odvyprávěný, ale možná vás zmate a já osobně jsem takovou změnu moc nepochopil. Aby jste si toho, ale všimli hned na první pohled dopomůže vám k tomu kresba, která je už bohužel naproti příběhu velice nepovedená a místy až hnusná a nezapadá tak do moderního pojetí předchozích sešitů. Je to škoda, protože tato kniha měla skvěle našlápnuto, ale poslední dva sešity mi celkový dojem zkazily. I přesto se ale jedná stále o skvělou jízdu s Ghost Riderem. 80 %

(1. února 2018)
S4TW
Offline

Retro je taková docela dobré, ale má dost škraloupů. Příběhově se jedná o velmi povedený sešit, kresba taky celkem šlape, má to jistý hororový nádech, spád, zajímavou zápletku, lidská dramata, ale samotné postavy se chovají prapodivně a nelogicky. Jak se to snaží narvat spoustu emocí na pár stránek, tak jsou tam prapodivné převraty chování a tohle mi lehce zkazilo jinak celkem příjemný zážitek. Hlavní příběh určitě překvapil a dostal jsem něco, co jsem tak úplně nečekal. Především exkluzivní, originální a atmosférická kresba Saltarese mě dostala, dost mi připomínala mou oblíbenou kresbu ze Skalpů (ono i to prostředí tam něco z nich mělo). Ale i příběh je zajímavý mix všemožného. Místy jsem měl pocit, že čtu parodii, psychologické drama, horor, komedii či spirituální něco. Těžko říct, co všechno byl autorův záměr, ale prvních pět sešitů jsem si nesmírně užíval, i když se jedná spíše o takovou odlehčenou jízdu (doslova). Zmasakrovat několik lidí, to Wayovi určitě nedělá problém. Pak přišly závěrečné dva sešity a dost mi zkazily celkový zážitek, respektive teď nevím, co si o tom celém mám myslet. O kresbě rovnou říkám, že mi přišla hrozně hnusná (vím, je to určitý styl, ale pěkně hnusný) a do tohoto příběhu mě vůbec nesedla. Ale příběhově se to zvrtlo v jakousi zvláštní nadsázku a změna tempa je znatelná. Možná, kdybychom dostali i následující sešity, tak nám to dá větší smysl a najednou by to byla pecka, ale takhle jsem jen zmaten. Ale celkově musím říct, že se jedná o velmi slušný díl NHM a není důvod ho nedoporučit.

(5. února 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Ghost Rider Vol. 1: Vicious Cycle
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Nejmocnější hrdinové Marvelu (2016)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 26/01/2018
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 12/01/2012
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Mike Friedrich
Scénář: Roy Thomas
Scénář: Daniel Way
Kresba: Mike Ploog
Kresba: Javier Saltares
Kresba: Richard Corben

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 180
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 27. ledna 2018
Naposledy editováno 27. ledna 2018

Najdete nás na Facebooku