40.0%
Nejmocnější hrdinové Marvelu 036: Herkules

Marvels Mightiest Heroes Graphic Novel Collection - Hercules

40.0%
-- %
Extérní hodnocení

Přichází jeden z nejmocnějších mytologických hrdinů všech dob, neuvěřitelný Herkules! Tento hrdina z veliké hory Olympu je skutečným ztělesněním síly.

Obsah

Pověsti o Herkulově hrdinství rezonovaly lidovou tvorbou celé věky. V roce 1965 tento polobůh vtrhl i na stránky marvelovských komiksů a tak se zrodil nový Avenger. Nejdřív vám představíme jeho kolosální debut , v němž Herkules změří síly s mocným Thorem, a pak se vrhneme na jedno z jeho největších dobrodružství v kritikou oslavovaném komiksu Bohové Brooklynu.

Autoři

Greg Pak
Greg Pak
Scénář
Stan Lee
Stan Lee
Scénář
Neil Edwards
Neil Edwards
Kresba
Jack Kirby
Jack Kirby
Kresba

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Retro je klasika, kdy se proti sobě postaví dva superhrdinové, aby si poměřili pindíky. Je to laciná, ale funkční akce a jako jeden sešit to rozhodně uvítám. Kirby zde předvedl spíše svůj průměrný výkon. Hlavní příběh začal celkem slibně. Hercules si to tu rozdá se záhadným gangem a postupně nám jsou představeny jeho magické zbraně. Má to takovou tu temnou, městskou atmosféru, působí to záhadně a ponuře a celkem slušně to funguje. Ještě druhý sešit se nese v podobném duchu, ač tentokrát si to rozdá s béčkovým padouchem - Hobgoblinem, bitka je to ovšem slušná a pořád jsem si říkal, že by se mohlo jednat o slušný kousek. Pak se to bohužel celé zvrhne a sesype jak domeček z karet. Začnou se do toho přimíchávat nesmyslné, nelogické věci, hlavně teda spousta mytologie, která působí spíš hloupě a vznikne z toho taková nic neříkající slátanina. Hercules je takový neslaný, nemastný, ani zábavný, ani drsný, ani bůh, ani člověk, prostě od všeho trochu a dohromady nic. Ostatní postavy jsou snad ještě hloupější, hlavně ty řecké pipiny. Hlavní padouch je rádoby macho, ale ve finále je z něj tak trochu blbeček. Ostatně celé finále je vážně špatné. Aspoň ta kresba je celkem slušná. Jako ve finále je to aspoň akční jízda, ale zároveň je to taková hloupá slátanina. Úplný brak to rozhodně není, ale podprůměr určitě.

(před týdnem)

Informace

Originální název Marvels Mightiest Heroes Graphic Novel Collection - Hercules
Druh Román
Žánr Fantasy
Série Nejmocnější hrdinové Marvelu (2016)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 29/12/2017
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 2015
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Greg Pak
Scénář: Stan Lee
Kresba: Neil Edwards
Kresba: Jack Kirby

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 192
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo před 14 dny
Naposledy editováno před 14 dny

Najdete nás na Facebooku