80.0%
Nejmocnější hrdinové Marvelu 035: Hank Pym (Ant-Man / Giant-Man / Yellowjacket / Wasp)

Hank Pym je nejen nejlepší věděcká kapacita Marvelu, ale také Ant-Man - přední vědec, který inspiraci čerpá v říši hmyzu a má intelekt génia. Můžeme tedy s klidem říci, že je silný jak na těle, tak i na duchu.

Obsah

V tomto čísle se s námi podíváte do hlubin mraveniště v jedněch z nejúžasnějších Tales to Astonish, který kdy Marvel vydal! Stanete se svědky toho, jak se z vědce vyklube superhrdina - Hank Pym začne kariéru v boji se zločinem coby úctu vzbuzujícíc Ant-Man! A na závěr se zase jednou připojíme k nejlepšímu týmu na světě - Pym totiž povede Avengers na několik misí, které jednou pro vždy dokážou, že jsou vskutku nejmocnějšími hrdiny světa!

 

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje příběhy:

Muž, který spadl do mraveniště - Stan Lee, Larry Lieber, Jack Kirby (Tales to Astonish #27,35)

Nejmocnější na světě - Dan Slott, Koi Phama (Mighty Avengers #21-26)

 

Autoři

Jack Kirby
Jack Kirby
Kresba
Dan Slott
Dan Slott
Scénář
Larry Lieber
Larry Lieber
Scénář
Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Tato kniha má dvě strany. Tak jako se dělí na retro a moderní komiks, se tato kniha dělí na vzdělání se o postavě, jednoduchému zjištění jak to kdysi bylo a pak na zjištění že nemáte páru co všechno se v Marvelu stalo. Mluvím o tom že retro část je zkrátka fajn příběh o tom jak vlastně vznikl Ant-man a jak začal Hank Pym. Je to dobré a velmi povedené retro, které patří k těm lepším a opravdu jsem se bavil. Horší je to ale s moderní částí. Mighty Avengers jsou míle daleko od toho co z Marvelu znám, co jsem si za ten rok dokázal načíst. Samozřejmě ti co Marvel mají načtený si budou moci vychutnat čistě příběh který je celkem fajn a pobaví, i když je to samozřejmě klasicky jen část něčeho většího, ale ti co tenhle svět nemají tak načtený nebo se v něm už ztratili, což není u Marvelu žádný problém, tak si budou užívat tentýž příběh, jelikož není moc složitý, ale zároveň budou také často nechápavě kroutit hlavou co se to vlastně všechno za tu dobu stalo. Dle mého názoru autoři této série nevybrali zrovna vhodný příběh o této postavě, protože čtenáři toho bude spoustu unikat. A ještě aby ne když dostane začátek a pak posun o xxxx událostí, které postavu přeneslo na míle daleko a ještě navíc do jiné podoby. S tímto jsem měl asi ten největší problém. Jinak ale jak jsem již napsal, příběh je celkem fajn. Docela jsem se u toho bavil a to i když jsem často neměl páru co a jak a proč. Kresba byla taky docela fajn. Taková klasická průměrná mainstreamová kresba. Místy se ale kresba měnila, na takovou více kreslenou a ta se mi velmi líbila. 70%

(31. prosince 2017)
S4TW
Offline

Tahle postava je hrozně zajímavá. Superhrdinské alter ego Hanka Pyma je vlastně celkem bídný superhrdina a je jedno, jestli to je Ant-Man, Giant-Man, Yellowjacket nebo další. Prostě průměrný suprák, ne moc zajímavý doplněk do týmu. Ovšem Hank Pym sám osobně je jednou z nejlepších kladných postav (ač má na triku spoustu kontroverzních činů), jakou v Marvelu máme. Za touhle postavou je neuvěřitelný vývoj a posun a jestli se povedla nějaká postava hodně polidštit, tak je to právě on. Hrozně mě baví a když jsem si pročítal na konci jeho historii, tak mám chuť si projet všechny jeho komiksy, abych ho ještě lépe pochopil. Teď ke komiksu. Retro patří bezesporu mezi ty povedenější, především díky svým výjevům (kresbě), které ve své době musely působit fenomenálně a já v nich vidím kouzlo ještě dnes - prostě bavilo. Hlavní příběh patří mezi dnešní nadprůměrné standardy, bohužel s tím souvisí to, že je příběh roztahán na desítky sešitů a mi zde dostáváme pouze jeho část. Je to škoda, protože sešit od sešitu je série lepší a lepší. Hank zde dostává slušnou porci prostoru a mi si můžeme udělat obrázek i o této postavě, musím říct, že Slottovy se povedl vystihnout. První zápletka je fajná, tým se dává dohromady, zároveň balancuje mezi tím, co je správné a co už je trochu za hranou. Poslední dva sešity dostávají ještě větší šťávu, ale když nám má být odhalena největší záhada, tak je konec, ale co už, na to jsme si mohli za ten čas již zvyknout. Celkově mě to dost bavilo, je to hodně ukecané, spousta textu a rádoby odborné terminologie, ale to k Hankovi prostě patří. Kresba moc nezaujala, v posledních dvou sešitech se to trochu zlepší, ale na zadek neposadí. Celkově určitě lehký nadprůměr a příjemná Avengerovská zábava.

(29. prosince 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Marvels Mightiest Heroes 009: Hank Pym
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Nejmocnější hrdinové Marvelu (2016)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 15/12/2017
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 07/10/2015
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Dan Slott
Scénář: Larry Lieber
Kresba: Paco Diaz
Kresba: Rafa Sandoval
Kresba: Stephen Segovia
Kresba: Harvey Tolibao
Kresba: Jack Kirby

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 192
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 16. prosince 2017
Naposledy editováno 16. prosince 2017

Najdete nás na Facebooku