--
Fullmetal Alchemist: Ocelový alchymista 01
--
-- %
Extérní hodnocení

Základní pravidlo alchymie zní – abyste něco získali, musíte obětovat něco stejné hodnoty. O tom, že se toto pravidlo nevyplácí porušit, se mladí alchymisté Edward a Alphons Elricovi přesvědčili na vlastní kůži. Jeden přišel o ruku a nohu a druhý se stal jen duší uvězněnou ve zbroji. Nyní putují světem a hledají způsob, jak to všechno napravit. Cestou se potýkají nejen se zkorumpovanými představiteli církve a státu, ale především s vlastním svědomím...

Obsah

Tak konečně je to tady! Stačilo pouhých deset let k tomu, abychom se dostali k jedné z nejúspěšnějších mang - a to (klika) právě ve chvíli, kdy podle ní v Japonsku vznikl první celovečerní hraný film (animovaných filmů, seriálů a her je už samozřejmě spousty). Povedlo se! Je fakt, že i teď se občas musím jít podívat do knihovny, jestli tam Ocelový alchymista skutečně je, jestli to nebyla jen halucinace z vyčerpání. 

Ale ne, skutečně to vyšlo a od téhle chvíle se můžete těšit na vydávání pravidelným tempem čtyři knihy ročně. (Pokud nebude stejný zájem jako o Tokijského ghúla a vydávání se, stejně jako u něj, nezrychlí.) Série má 27 dílů a - jak je u mangy zvykem - postupně přechází z epizodických příběhů k epické sáze s nebezpečnými protivníky a zákeřnými tajemstvími minulosti. 

Autoři

Hiromu Arakawa
Hiromu Arakawa
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

Bez komentáře
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Fullmetal Alchemist, Vol. 1
Druh Román
Žánr Manga
Série Fullmetal Alchemist : Ocelový alchymista (2017)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 27/11/2017
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí 2005
Vazba Paperback
Autoři Kresba/Scenář: Hiromu Arakawa

Typ vazby

Brožovaná

Formát 129x182mm
Počet stran 188
Tisk černobílý
Cena 199.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 2. prosince 2017
Naposledy editováno 15. května 2018

Najdete nás na Facebooku