60.0%
DC komiksový komplet #23: Flash: Zrozen k běhu

Po tragické smrti svého přítele a mentora Barryho Allena převzal štafetu a kostým Flashe mladý hrdina Wally West. Wally, který se nové životní roli teprve přizpůsobuje, vzpomíná na první rok, kdy působil jako Barryho pomocník, nezkušený Kid Flash.

Obsah

THE FLASH #135 (Původně vyšlo v lednu 1960)
V tomto komiksu si Kid Flash poprvé obleče ikonický červeno-žlutý kostým.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

John Broome
John Broome
Scénář
Tom Peyer
Tom Peyer
Scénář
Mark Waid
Mark Waid
Scénář
Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Bohužel lehce nadprůměrná kniha kterou zvedá celkem slušný čtyřdílný Zrozen k běhu a naopak ji shazují ostatní průměrné příběhy které mají naprosto tuctoví či nezajímavý děj a omílají stále dokola \" jmenuji se Wally West a stal se ze mě Kid Flash. Když pak přišel na řadu sešit, ve kterém toto opakuje v každé druhé větě, už mi to začalo celkem unavovat. Nuda pak vyvrcholila závěrem knihy, kdy přichází na řadu retro z 60. let a musím říct, že zbytečnější příběh a nudnější dialogy jsem snad ještě nečetl. Jediné co si drželo víceméně po celou dobu stejnou kvalitu je kresba. Ačkoliv se v knize kresba několikrát změnila, vždy šlo o slušnou kresbu na kterou se příjemně kouká. Není to sice kdovíjaké dílo a nejsou tu až tak detailně propracované kulisy jako jsou dnes v každém mainstreamu, ale mě tahle jednoduchá kresba celkem vyhovuje. Celkově bych komiks ohodnotil na 60%

(12. prosince 2017)
S4TW
Offline

Zase Waid? No, musím přiznat, že to byla celkem příjemná záležitost. Já osobně tyhle dětské side kicky a superhrdiny nemusím. Buď jsou otravní, přemoudřelí nebo rádoby drsní, ale vždy spíš působí komicky a vlastně je nemám rád. Nicméně Wally působil zatím nejpřirozeněji, co jsem zatím četl. Takový obyčejný kluk, uvěřitelný, trochu trhlý, ale vlastně normálním způsobem hrozně fajn. První čtyřsešitový příběh je nejsilnější část knihy. Nenáročné, hodně oddechové, podruhé už to sice číst nejspíš nebudete, ale na takové seznámení s postavou určitě doporučuji. Pak to šlo lehce z kopce, jednalo se o takové přehnanější jednorázovky, ale pořád mohu tvrdit, že mě postava Wallyho Westa baví, on i Barry tu působí velmi dobře. Kresba nevytrhne (devadesátky byly prostě slabé kreslířské období, ten přechod mezi klasickou retro kresbou a moderním pojetím, úplně nefungoval), osobně mi nejvíc sedla Aparova kresba s takovým undergroundovým feelingem. Retro závěr je příšerná blbost, nesmysl za nesmyslem i na retro špatný. Jako jo, je to lehce nadprůměrná jednohubka s fajn postavami, příjemně se to čte.

(19. ledna 2019)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Flash: Born to Run
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série DC komiksový komplet (2017)
Vydavatelství v ČR Eaglemoss
Datum vydání v ČR 06/11/2017
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 1992
Vazba Pevná
Autoři Scénář: John Broome
Scénář: Tom Peyer
Scénář: Mark Waid
Kresba: Humberto Ramos
Kresba: Carmine Infantino
Kresba: Jim Aparo

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 229.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 12. listopadu 2017
Naposledy editováno 12. listopadu 2017

Najdete nás na Facebooku