80.0%
DC komiksový komplet #22: Superman: Supermanova smrt

Příběh "Supermanova smrt" vyšel v jednom z nejprodávanějších komiksů všech dob, Supermanovi #75, a postavil největšího hrdinu DC Comics proti zdánlivě nepřemožitelnému soupeři přímo na ulicích jeho milovaného Metropolis.

Obsah

Tím soupeřem, či spíš přírodní silou utrženou ze řetězu, byl tajemný Doomsday, který uprchl ze své podzemní cely a proklestil si cestu skrz Ligu spravedlnosti až k závěrečnému střetu s jediným hrdinou na světě, který jeho řádění dokázal učinit přítrž. Vydání "Supermanova smrt" vzbudilo masivní zájem médií a dodnes přitahuje pozornost svým šokujícím rozuzlením.

SUPERMAN #21 (Původně vyšlo v březnu 1943)
"Supermanův duch", dobrodružaství ze Zlatého věku komiksu od samotných tvůrců Muže z oceli Siegela a Shustera, vypráví o jeho první "smrti" a dopadu, který měla jak na jeho přátele, tak na zločinecké kruhy.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Dan Jurgens
Dan Jurgens
Kresba/Scenář
Louise Simonson
Louise Simonson
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

47
Offline
47

Tak trochu neviem čo presne na toto napísať.Chcel som tento komiks aj napriek tomu,že je do 90tková oldschoolovka...ktorým som sa začal vyhýbať...no pojednáva o smrti Supermana!!!Vlastne nedokážem povedať, či som sa bavil alebo nudil.Príbeh je jedna mlátička za druhou...Doomsday si to šinie krížom niekam, všetko čo mu stojí v ceste má ozaj blbý deň...tak isto ako každý,kto sa rozhodne ho stopnúť,až nakoniec sa rozhodne stopnúť ho Superman.A ...asi... to neprežije....a to je všetko.... Komiks je tak výnimočný len smrťou eS mana pretože tu v podstate nie je nič iné čím by zaujal..Možno posledný zošit to trochu zachránil nápadom.... každá stránka jeden panel..no aby to aj dnes pôsobilo výnimočne,tak na to to chcelo o hodne lepšiu kresbu..každá stránka sama o sebe mohla byť nakreslená ako výnimočná obálka zošitovky....no povolal by som Rossa....a tú štvrtú hviezdičku by som tam hodil ako nič....3z5

(13. listopadu 2017)
S4TW
Offline

Dobře, tak to mám potvrzené… Ač nějakou postavu nemohu téměř vystát, tak to neznamená, že bych si nemohl užívat jeho příběhy ba dokonce je považovat za výborné. Tohle byl super akční komiks s parádně emotivním vyvrcholením. Jen je škoda, že když jste předem upozorňováni na to, že někdo zemře (vždyť je to už v nadpisu), tak ten emocionální efekt je dost utlumen. Nicméně se jedná snad o nejdelší superhrdinskou bitku, jakou jsem v komiksu četl. A světe div se, celou dobu je to zábavné, napínavé a vy si jen užíváte totální devastaci prostředí kolem (vždyť spolu bojují dva, co mají sílu ničit planety). Až na první sešit a závěrečné retro se jedná o nepřetržitou bitku, což je nějakých 150 stránek? Vše vygraduje posledním sešitem příběhu, který je kreslen formou jednostran, což akční efekt umocňuje, tady je ovšem škoda, že to do rukou nedostal lepší kreslíř, než je Jurgens (jehož kresba mi přijde až moc průměrná – vzdáleně mi připomínal Millerův styl, ale bez té upuštěné uzdy, takže to spíš vypadalo, jako něco ne příliš povedeného). Retro bylo fajn, Superman dostal trochu detektivnější roli, je zde pár malých scénáristických úletů, ale na svou dobu a vlastně i dobu dvacet let poté se jedná o nadprůměrný kousek. Lehce přímočaré, možná by čtenář čekal něco, co víc tlačí na emoce, ale já si především užil to, jak to celé působí jako jedna velká akční scéna (a ono to funguje).

(16. ledna 2019)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Superman: Death of Superman
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série DC komiksový komplet (2017)
Vydavatelství v ČR Eaglemoss
Datum vydání v ČR 30/10/2017
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 1993
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Louise Simonson
Kresba/Scenář: Dan Jurgens

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 192
Tisk barevný
Cena 229.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 12. listopadu 2017
Naposledy editováno 12. listopadu 2017

Najdete nás na Facebooku