100.0%
Nejmocnější hrdinové Marvelu 032: Thor
100.0%
-- %
Extérní hodnocení

Thor, obyvatel nebeského města Asgardu, je mezi smrtelníky bohem. S kladivem v ruce přísahal, že bude chránit Zemi, a je jedním z nejikoničtějších hrdinů Marvelu.

Obsah

V roce 1962 představili králové komiksu Stan Lee a Jack Kirby čtenářům mocného Thora poprvé, a Marvel se tak poprvé vydal vstříc tajemství nebeských sfér. A po prvním příběhu slavného marvelovského hromovládce vás vrhneme přímo do chřtánu Ragnaröku, kde vám Michael Avon Oeming a Andrea Di Vito představí svou vizi posledních dnů Asgardu.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje příběhy:
Thor a kemenní lidé ze Saturnu
Ragnarök

 

Obsahuje sešity sérií Journey into Mystery (Vol. 1) #83 a Thor (Vol. 2) #80-85

Autoři

Daniel Berman
Daniel Berman
Scénář
Jack Kirby
Jack Kirby
Kresba
Larry Lieber
Larry Lieber
Scénář
Stan Lee
Stan Lee
Scénář
Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Začnu retrem. To je retro tím nejklasičtějším způsobem, je plné hloupých a zbytečných dialogů. Na druhou stranu jde ale o velmi důležitý sešit, který si zkrátka každý fanoušek Marvelu a Thora musí přečíst. Sice znám Thora spíše zatím jen z filmů a byl jsem zpočátku trochu mimo, ale pak jsem si vše potřebné informace mohl přečíst na konci ve stručném popisu, který je velmi dobře udělaný a bavil mě (i když je moc často nečtu a rozhodně je nezapojuji do celkového hodnocení). Kresba retra byla celkem fajn. Celkově bych retro ohodnotil lehce nadprůměrným číslem. Pak přichází velice silný příběh Ragnrok na který jsem byl velice zvědavý a zajímalo mi i jakým způsobem se bude podobat tomu filmovému. Velice brzy jsem zjistil že filmy jsou opravdu velký rozdíl a film s komiksem v této sérii nemá téměř nic společného. To mi ovšem samozřejmě nevadilo a já si tenhle svazek velice užil. Jak jsem již napsal, je to velice silný příběh ve kterém moc humoru jako ve filmu nenajdete, ale zato zde najdete poctivě napsaný příběh plný mythologie, postav napříč celým tímto světem a Thor zde prožije velice krušné chvíle pro poznání celého života. Trochu mi aspoň ze začátku pár věci nedávalo smysl, ale později buď smysl dávat začali a nebo jsem na ně jednoduše zapomněl, protože mě příběh vzal někam kam jsem vůbec nepředpokládal že půjde.Do toho je vše velice krásně vyobrazené a kresba rozhodně nemá chybu. I přes trochu slabší retro tento komiks hodnotím za 90%

(12. listopadu 2017)
S4TW
Offline

Výborná pocta tomu, jak psal Thora sám velký Simonson. Epický fantasy příběh, který skvěle servíruje to, proč je Thor tak zajímavou postavou v rámci Marvelu. Samozřejmě, že si ze zajímavé mytologie bere jen něco, spoustu věcí převrací či si vymýšlí úplně, ale není to v tomto případě úplně fuk? Já si přišel, jak když čtu nějakou dech beroucí moderní Eddu. Úplně mě to vtáhlo a navodilo tu správnou atmosféru. Sám mám severskou mytologii velmi rád a tohle dílo to dokázalo výborně skloubit s Marvelem. Thor si zde projde rozsáhlou psychologickou proměnou a vše působí uvěřitelně (ač možná lehce zrychleně, klidně bych tomu obětoval pár sešitů navíc, ale to bychom se zase nedočkali celého příběhu). Dále jsem potěšen výskytem mnoha důležitých protivníků (ale i spojenců), kteří se kolem Thora vždy točili, především Beta Ray Bill velmi potěšil. Závěru jsem se lehce bál, že bude nějak zmršen, ale opak je pravdou, povedl se na jedničku a vše epicky skončilo, přičemž tam pořád nějaká ta vrátka jsou, takže pozdější díla nemusela vymýšlet blbosti, aby navázala. Vždy jsem považoval za vrchol Thor to, co napsal Simonson, Straczynski či Aaron, ale dnes se mezi ně zařadil i Oeming, Kresba je také pěkná, především zasněžená krajina, vánice, to vše opět podtrhlo mrazivou, záhadnou atmošku. Retro už jsem četl minimálně dvakrát, řekl bych lepší průměr. Na závěr se po delší době vytasili se slušnějším bonusem, takže celkově knihu hodnotím plným počtem, nemám důvod, proč to učinit jinak. Jediné co mohu vytknout je to, že by si dílo zasloužilo několik sešitů navíc, abychom to dostali ještě lépe naservírované (smrt ostatních, delší přechod z obyčejného Thora na epic Thora atp.).

(8. prosince 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Avengers Disassembled: Thor
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Nejmocnější hrdinové Marvelu (2016)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 03/11/2017
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 19/07/2006
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Daniel Berman
Scénář: Larry Lieber
Scénář: Stan Lee
Kresba: Andrea Di Vito
Kresba: Jack Kirby

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 6. listopadu 2017
Naposledy editováno 6. listopadu 2017

Najdete nás na Facebooku