80.0%
Strážci galaxie 2: Angela

Guardians of the Galaxy Vol. 2: Angela

80.0%
-- %
Extérní hodnocení

V důsledku dramatického vyvrcholení ságy Věk Ultrona dojde ke kolizi dimenzí. Z Nebe dorazí ten nejobávanější anděl – a jde Strážcům po krku!

Obsah

Gamora, jedna z nejlepších válečnic galaxie, skrývá smrtící tajemství, které by mohlo zničit celý tým. A když bojuje s Angelou, visí osud vesmíru na vlásku! Následně se skupina těch nejpodivnějších hrdinů ocitne na křižovatce, když se začnou projevovat důsledky událostí ságy Nekonečno. Budou Strážci schopni zvrátit s Angelinou pomocí Thanosův důmyslný plán? A co je potřeba k tomu, aby Star-Lord zradil celý marvelovský vesmír?

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Velmi pohodové čtení. Je to zábavné, plné akce a humoru tak jak to máme u Strážců rádi. Moje asi nejoblíbenější postava Rocket je plný hlášek, Peter Quill je pohodář, Iron-Man je zde také fajn, i když si užijete spíš Tonyho než Iron-mana, Gamora je drsňačka, ale bohužel Drax i Groot zde dostávají velmi málo prostoru. Ale hold není místo vždy pro všechny. Kdo mě velice potěšil byla ale nová postava, po které je pojmenovaný rovnou celý díl a tou je Angela. Je to velmi zajímavá postava, která má dost co odhalovat jsem zvědavý jak se to s ní bude dál vyvíjet. Příběh je fajn, hezky se rozvíjí a čte se dost dobře, ale jen do 7. čísla. Pak se od 8. sešitu najednou příběh úplně zhroutí a přenese se úplně někam jinam a to jenom aby jsme po dvou číslech záhy byli opět někde jinde bez jakéhokoliv většího vysvětlení. Nevím zda se Crew rozhodnou vydat i ten zbytek, nebo bude nějak dobře vysvětlen v příštím čísle. Každopádně tohle byla největší chyba tohoto komiksu. Je to velká škoda, když přitom u nás vychází konečně Strážci v kompletní sérii a stejně nám kus chybí. I přesto je to ale fajn čtení a to i díky kresbě. Do 7. čísla je fajn mainstream od Pichelliové, pak se kresba změní na dvě čísla velikánským skokem a určitě se najdou lidi kterým to bude vadit, neboť změna je opravdu ohromná. Mě tyto změny tolik nevadí a kresba se mi líbila. Ale je pravda že mám radši celistvost. Bylo by lepší kdyby takovou změnu kresby udělali pro nějaký vedlejšák například a dali ho až na konec knihy, ale nevadí. Poslední sešit je pak velmi podobný první kresbě a není skoro poznat že se o ní postaral zase někdo další. Za mě tedy fajn počtení, škoda díry v příběhu, ale snad se to nějak zaplní v budoucnu. Za mě 80%

(21. prosince 2017)
S4TW
Offline

Jednoduché, ale zábavné dílo. Je to vtipné, akční, napínavé, ale i místy záhadné. Má to všechno, proč mám rád Strážce galaxie. Navíc mě uchvátila kresba Francavillova kresba, ze které na mě úplně dýchala inspirace sci-fi klasikami jako jsou Blade Runner či Vesmírná odysea. Kresba je podpořená vynikající barvami a tahle část knihy má úplně jinou, ale o to lepší, atmosféru. Prostě úžasná kreslířská (barvířská, inkerská...) práce. Po stránce scénáře bych neměl moc co vytknout, není to žádný veledílo, ale svižná zábava, co ovšem je velmi špatné je to, že je dílo v půlce useknuté a najednou přeskočíte nakonec, přičemž nedostane zodpovězené otázky. Chápu, že Infinity je samostatné dílo, ale to nic nemění na tom, že to kazí čtenářský zážitek. Angela je velmi dobrá postava, která je opředena jistým tajemnem a určitě mě dost zajímá, bohužel nedostal tolik prostoru, kolik by bylo třeba. Obecně postavy tu jsou velmi dobré, vtipkují, ale umějí zahrát i na vážnější notu, navíc jim to dohromady skvěle funguje. Celkově se jedná o minimálně stejně povedené dílo, jako byla první kniha z této série. Asi to není úplně na pět hvězd, ale bavil jsem se velmi dobře.

(20. prosince 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Guardians of the Galaxy Vol. 2: Angela
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Strážci galaxie (2017)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 07/11/2017
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 29/01/2014
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Brian Michael Bendis
Kresba: Sara Pichelli
Kresba: Steve McNiven

Typ vazby

Brožovaná

Formát 167x257mm
Počet stran 168
Tisk barevný
Cena 369.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 2. listopadu 2017
Naposledy editováno 2. listopadu 2017

Najdete nás na Facebooku