80.0%
DC komiksový komplet #21: The Brave and the Bold - Vládci štěstí

Někdo ukradl Knihu osudu, všemocný artefakt, který poskytuje svému držiteli kompletní vědomosti o minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Batman a Green Lantern musí vytvořit spojenectví s mnoha statečnými šampiony, včetně Supergirl, Blue Beetla, Loba a Legie superhrdinů, aby získali knihu zpátky a napravili tkanivo reality.

Poznámky

THE BRAVE AND THE BOLD: VLÁDCI ŠTĚSTÍ
Původně vycházelo od dubna do října 2007 jako The Brave and the Bold 1-6.
Někdo ukradl Knihu osudu, všemocný artefakt, který poskytuje svému držiteli kompletní vědomosti o minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Batman a Green Lantern musí vytvořit spojenectví s mnoha statečnými šampiony, včetně Supergirl, Blue Beetla, Loba a Legie superhrdinů, aby získali knihu zpátky a napravili tkanivo reality.


THE BRAVE AND THE BOLD č. 50
Původně vyšlo v listopadu 1963, scénář Bob Haney, kresba George Roussos.
Úplně první týmové dobrodružství, ve kterém vystupují Green Arrow a lovec lidí z Marsu.

Autoři

George Pérez
George Pérez
Scénář
Mark Waid
Mark Waid
Kresba

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Tato kniha je pro mírně příjemné překvapení a fajn čtení. Zápletka i když disponuje velkým množstvím postav, vesmírným cestováním i souboji na vás nevyvrhne nic příliš složitého, ale překvapivě nesložitý zato příjemný příběh s několika zajímavými myšlenky a zvraty. Krom konce, který mi lehce zklamal a zanechal tak po dobrém čtením trošku slabší tón je tento komiks pohodovým a zábavným čtením. Co se týče části retra, tak to je svou dobou vydaním klasicky naivní a trochu hloupé, ale tentokrát je i docela zábavné. Jedním slovem bych ho popsal takto: neurazí. Kresba je v hlavním příběhu povedená a je hezky propracovaná. Vesmír měl své mouchy, ale světy byli zpracované na jedničku. Kresba retra je takovyý klasický průměr. Za mě 80%

(6. ledna 2018)
S4TW
Offline

Několikrát jsem to zmiňoval, že s Waidem nejsem úplně kamarád. Já jsem jeho genialitu ještě neprokoukl. Nicméně nemohu říct, že bych si tento díl DCKK neužil. Jedná se o slušnou superhrdinskou přeháňku (po scénáristické stránce přehnané dílo). Nechápejte mě špatně, ale tohle má prostě všechno - cestování v čase, konečnou zbraň, Batmana, Loba, spoustu postav, detektivní zápletku a mnoho dalšího. Prostě se jedná o klasický superhrdinský mišmaš, který jako čtenáři tohohle žánru nejspíš vyhledáváme, ale jen jsem chtěl zdlouhavě říct, že by jste neměli čekat nějaké překvapení ve stylu Marvels či Millerova DD. Nicméně se jedná o velmi zábavnou a kvalitní suprárnu. Batman prostě táhne, ať je, kde je. To je taková DC sázka na jistotu. Týmovka s GL je trochu neobvyklá, ale vlastně zajímavá, jelikož sledujeme dva úplně jiné přístupy. Je zde zapojeno plno vedlejších, ale neméně zajímavých postav. Lobo je prostě fajn a vtipná záležitost. Supergirl je příjemné překvapení, které dokázalo, že i holka může mít koule. A další hostující hvězdičky také jen chválím - zdravím Beetleněco. Nakreslené je to velmi dobře, na můj vkus se jedná o lehce zastaralou kresbu (autor se nejspíš zastavil v devadesátkách), ale léta praxe na ní jsou znát. Retro bylo opět trochu větší wtf, ale co, je to přece jen bonus. S komiksem jsem spokojený, užil jsem si tuhle lehce bezhlavou jízdu. Rozjezd byl teda mnohem lepší, než konec, ale to u takových děl často bývá. Je to fajn věc, pokud chcete trochu vypnout po náročnějších věcech.

(13. ledna 2019)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Brave and the Bold: Lords of Luck
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série DC komiksový komplet (2017)
Vydavatelství v ČR Eaglemoss
Datum vydání v ČR 09/10/2017
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 2007
Vazba Pevná
Autoři Scénář: George Pérez
Kresba: Mark Waid

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 180
Tisk barevný
Cena 229.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 17. října 2017
Naposledy editováno 17. října 2017

Najdete nás na Facebooku