100.0%
Vrána
100.0%
-- %
Extérní hodnocení

Erik miluje Shelly. Shelly miluje Erika. Jejich čistá láska překoná všechny překážky. Až do doby před rokem se zdálo, že to tak je.Porouchané auto, přibližující se světla, zvuk výstřelu a Vrána. Vrána která říká: „Nedívej se!" Jenže my hlupáci nikdy neposloucháme.Kostnatý průvodčí nás žádá o lístky a ve městě se začínají dít podivné věci. Ale to není naše vina, to jenom Erik hlásí: „Shelly jsem doma." A už navěky budou spolu.

Obsah

Erik miluje Shelly. Shelly miluje Erika. Jejich čistá láska překoná všechny překážky. Až do doby před rokem se zdálo, že to tak je.

Porouchané auto, přibližující se světla, zvuk výstřelu a Vrána. Vrána která říká: „Nedívej se!" Jenže my hlupáci nikdy neposloucháme.

Kostnatý průvodčí nás žádá o lístky a ve městě se začínají dít podivné věci. Ale to není naše vina, to jenom Erik hlásí: „Shelly jsem doma." A už navěky budou spolu...

Nářek, bolest a strach. Elegie, ironie a zoufalství. Crescendo, smrt a oběť.

Tento příběh o lásce, smrti a pomstě, je vyprávěn pomocí velmi zajímavé malířské techniky, kde autor střídá různé styly malby a kresby, někdy i na jedné jediné stránce. Dojem z celého díla je navíc umocněn vlastním prožitkem autora, kterému opilý řidič kamionu zabil snoubenku.

Stejně jako byl u nás velmi navštěvován film, který vznikl podle Vrány, je i jeho předloha již více než deset let u nás velmi netrpělivě očekávána a to nejen příznivci comicsu. O velké oblíbenosti svědčí i opotřebované kazety ve videopůjčovnách, které mají Vránu neustále v nabídce.

Comics zaujal po celém světě široké publikum. Každý si v něm najde to, co chce a i si z něj odnese. Pro někoho to je jen akce v aktu pomsty, pro jiného nesmírně dojímavý a smutný příběh někoho, kdo ztratil velmi blízkou bytost, pro jiného mistrné dílo kombinující popkulturní prvky s citacemi písňových textů Cure, Joy Division a Rimbaudových veršů.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

První vydání (pevná vazba) - 2003 
Druhé vydání (pevná vazba) - 2007
Třetí vydání (brožovaná vazba) - 2008
Čtvrté vydání (pevná + brožovaná vazba) - 2012

 

James O‘Barr vytvořil přetavením utrpení a bolesti osobní tragédie do kreseb Vránu. Silně očistný příběh Erika – který se navrátil ze záhrobí, aby se pomstil pouličnímu gangu za svoji smrt a smrt své snoubenky – zaujal čtenáře po celém světě. Věhlas získal díky filmové adaptaci, při jejímž natáčení nešťastnou náhodou zemřel herec Brandon Lee. Nyní tento román v obrazech vychází konečně kompletní v rozšířené verzi, tak jak ho původně autor zamýšlel.

Kniha obsahuje:

Třicet stran nikdy nezveřejněných kreseb včetně nového závěru „Jiskrný kůň“ a emotivní pasáže „O vánocích v srpnu“.

Novou předmluvu od Jamese O’Barra.

Ztracené pasáže zrekonstruované za použití původních výtvarných technik.

Tohle je Vrána, jak jste ji ještě neviděli — neuvěřitelnou pouť anděla pomsty a zároveň oslavu opravdové lásky... konečně tak krutou, inteligentní a zároveň nezapomenutelnou, takovou jaká byla původně zamýšlena.

Autoři

James OBarr
James OBarr
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

Morzael
Offline

Kultovní komiks, který nemůže nedostat plný počet. Ani ne tolik za příběh a kresbu, jako působivou a mrazivou atmosféru!

(18. října 2012)
Mike-sh
Offline

Vranu jsem si koupil nedavno. Po prichodu domu jsem si ji ulozil do knihovny a rikal si, tvuj cas prijde, jeste vydrz...Vedel jsem ze jakmile zacnu s prvni strankou tak uz se nezastavim. Odolaval jsem tyden, chodil jsem kolem knihovny a sem tam kouknul na prebal, a rikal si kdy, kdy nastane ten spravny cas precist si te. Po tydnu odolavani, a muceni sebe sama, jsem to nevydrzel a vrhl se na ni, na Vranu. A dopadlo to presne jak jsem cekal. Na jdeden nadech precteno, nemohl jsem se od ni odpoutat. Neskutecne jak dokaze cloveka pohltit. Jeste ten den po precteni jsem si vecer pustil film Vrana (1994), a byl jsem nadseny! Naposled jsem jej videl jako \\\"dite\\\". A ted, po precteni komiksu, muzu rict ze i film se jim velice velice podaril, ale to uz sem zrejme nepatri.... DOPORUCUJI!

(15. května 2014)
TommyEmko
Offline

Vrána je příběhem o ohromné lásce, ale hlavně o její pomstě. Je dílem díky, kterému se autor dokázal vyrovnat, se ztrátou své vlastní lásky. Je bastsellerem a je už i komiksovou klasikou. Je zkrátka spoustou věcí ovšem ne špatným komiksem.

(20. října 2012)
tommybauch
Offline

Můj první komix vůbec. Impuls, který mě do světa komixů naprosto ponořil...tolik hněvu a smutku jsem ještě neviděl. Určitě doporučuju....

(20. ledna 2013)
Pau
Offline
Pau

Na knihu jsem si chvíli musela počkat, jelikož jsem si jí půjčovala v knihovně a byla na ní čekačka. Mé čekání stálo za to, kresby, příběh a celkový dojem z knihy bych zhodnotila na 5*. Trochu depresivní dílko a jak říká mnoho lidí na kresby si musíte chvíli zvykat, ale jak říkám, na mě dokázala kniha zapůsobit. Zhltla jsem jí za dva dny a to jen proto, že jsem na ní neměla více času v jeden den :)

(8. září 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Crow
Druh Román
Žánr Horor
Série Vrána
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 2003
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí 1989
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Kresba/Scenář: James OBarr

Typ vazby

Vázaná

Formát 155x240mm
Počet stran 244
Tisk černobílý
Cena 549.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná 2. vydání

Formát 155x240mm
Počet stran 248
Tisk černobílý
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Brožovaná 3. vydání

Formát 155x230mm
Počet stran 240
Tisk černobílý
Cena 299.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Brožovaná 4. vydání

Formát 155x230mm
Počet stran 272
Tisk černobílý
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná 4. vydání

Formát 160x235mm
Počet stran 272
Tisk černobílý
Cena 649.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Andresito
Vloženo 18. května 2012
Naposledy editováno 3. května 2015

Najdete nás na Facebooku