90.0%
DC komiksový komplet #19: Lex Luthor - Muž z oceli

Lex Luthor je nejúspěšnějším průmyslníkem Metropolis, dosáhl mnoha úspěchů na poli obchodu i vědy a zvykl si být obdivován a úctíván. Jen málokdo tuší, jak daleko je ochoten zajít, aby si svůj vliv na město udržel.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

LEX LUTHOR: MUŽ Z OCELI
Původně vycházelo od března do září 2005 jako Lex Luthor: Man of Steel #1–5.
 
Lex Luthor je nejúspěšnějším průmyslníkem Metropolis, dosáhl mnoha úspěchů na poli obchodu i vědy a zvykl si být obdivován a úctíván. Jen málokdo tuší, jak daleko je ochoten zajít, aby si svůj vliv na město udržel.
Nyní čelí mimozemšťanovi Supermanovi, kterého veřejnost svorně pokládá za hrdinu, a pokouší se ho v zájmu samostatnosti lidstva zostudit. Snaží se pro svůj záměr získat Bruce (Batmana) Wayna a postavit proti svému soku stejně schopnou Ženu z oceli.
 
ACTION COMICS #23
Původně vyšlo v dubnu 1940
 
Superman a Lois Laneová se pokouší zastavit geniálního, avšak megalomanského vědce, který uvrhl dvě země do zničující války.

 

Autoři

Brian Azzarello
Brian Azzarello
Scénář
Lee Bermejo
Lee Bermejo
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

47
Offline
47

Zaujímavá variácia na známu tému:Lex Luthor-Prečo nenávidím Supermana.... tentokrát podaná vyhradne očami záporáka Lexa...Komiks je tak úvaha geniálneho maniaka namiesto \\\"klasického\\\" pribehu a to je jeho naj plus.Myšlienky ktoré scenárista vkladá Luthorovi do úst...\\\"mysle\\\"...niesú nijako originálne,sú však dobre podané a miestami majú náznak akejsi hĺbky dokonca...no ďalej ako za náznak hĺbky ma Azzarello nepriviedol...takže 4tá hviezda je čisto za fantastickú kresbu.....4z5

(29. září 2017)
S4TW
Offline

Opět vynikající záležitost. Jak je pro mě Superman jako postava špatný, tak naopak Lex Luthor je vynikající záporák. V tomhle komiksu je podán úplně geniálně. Má jasný, logický motiv, který dává smysl a vlastně ho naprosto chápete. Je chytrý, vynalézavý, podlý, tvrdý, jednoduše geniální. Hrozně mě to bavilo, mám rád tyhle lidštější superhrdinské komiksy, navíc zde velmi dobře působí i samotný Supák (a za mě dostal tak akorát prostoru). Příběh má hutnou atmosféru, je to psané očima (Luthorovýma) normálního člověka. Chvíli ho obdivujete, pak nenávidíte, pak mu fandíte a nakonec ho chápete... Skutečný mix silných emocí. Styl vyprávění formou monologů je také super, je zde pár hlubších a filozofičtějších myšlenek, takže i lehce náročnější čtenáři si přijdou na své. No a ta kresba? Lahoda pro oko, přesně atmosférická, jak si to vyžadoval příběh, výborné barvy. Tohle kandiduje (zatím) na jeden z nejlepších DCKK komiksů. A retro byl příjemným bonusem.

(4. ledna 2019)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Lex Luthor: Man of Steel
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série DC komiksový komplet (2017)
Vydavatelství v ČR Eaglemoss
Datum vydání v ČR 11/09/2017
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 2005
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Brian Azzarello
Kresba: Lee Bermejo

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 229.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 21. září 2017
Naposledy editováno 21. září 2017

Najdete nás na Facebooku