100.0%
Nejmocnější hrdinové Marvelu 028: Iron Fist

Immortal Iron Fist: The Last Iron Fist Story

100.0%
-- %
Extérní hodnocení

Danny Rand je Iron Fist. Živoucí zbraň. Dobrodružství Avengera, Defendera a Nájemného hrdiny představují neuvěřitelnou ságu a jeden z nejlepších příběhů, jaké se kdy objevily na stránkách marvelovských komiksů.

Obsah

V roce 2007 představili Ed Brubaker, Matt Fraction a David Aja mistra bojových umění z města mystiků novým čtenářům ve velkém stylu. V Posledním příběhu se Danny Rand pokouší najít smysl ve své dvojí roli podnikajícího miliardáře a superhrdiny, zatímco jeho život ohrožují tajemství dávné minulosti. Dokáže mladý bojovník najít způsob, jak přijmout to, co Iron Fistův úděl doopravdy skrývá? A jako bonus uvádíme i kultovní komiks Marvel Premiere č. 15, na jehož stránkách se Danny poprvé představil.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje příběhy:
Iron Fistův hněv
Poslední příběh

Autoři

David Aja
David Aja
Kresba
Russ Heath
Russ Heath
Kresba
Gil Kane
Gil Kane
Kresba
Roy Thomas
Roy Thomas
Scénář
Matt Fraction
Matt Fraction
Scénář
Ed Brubaker
Ed Brubaker
Scénář
Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Naprosto famózní komiks u kterého mi vadil jen konec, který má nalákat na pokračování v další knize kterou si bohužel asi nikdy nepřečtu. Jinak je příběh velmi skvěle odvyprávěný. Má dobrý spád a dozvíme se v něm o tom co být Iron Fistem vlastně znamená a jak tohle všechno funguje. Moc se mi líbili prostřihy do starých dob, které vypadají díky skvělé kresbě velmi dobře a navíc je to velmi dobré obohacení děje. Retro sešit je na tom také velice dobře. Vzhledem k tomu že je to už rok 74 tak to není až tak ukecané, ale stále je to na retro velmi nezvykle dobře odvyprávěné stylem, na který jsme zvyklí i teď. Kresba v retru je také velmi nadprůměrná a dost se mi líbila. A žtedy na pár drobnůstek a to že konec díky pokračování nemohl být zcela řádně ukončen jsem byl velice spokojený a řadím tohle mezi top NHM co jsem zatím četl. Za mě 90%.

(11. listopadu 2017)
S4TW
Offline

Jedno z nejlepších NHM, co tu vyšlo. Tohle je velmi ceněný komiks a já už vím proč. Nejdřív tu je retro, které tu už jednou bylo a také patří mezi to lepší. Výborný Gil Kane, tady bych se opakoval a hlavně Roy Thomas, u kterého s kvalitou jeden neví, ale tady to patří mezi jeho nejlepší kousky. Hlavní příběh, o tom mohu psát jen slova chvály. Přeci jen to je Brubaker a Fraction, už to je záruka kvality. Připojte k tomu výbornou kresbu Aji a máte to tu. Komiks má i lehce noirovou atmosféru, díky kresbě, barvám, ale i stylu Brubakerova vyprávění. Jednoduchá, ale efektivní práce s panely. Celé je to hodně záhadné, temné a především se tu odhaluje celá mytologie, která stojí za postavou (postavami) Iron Fista. Nechybí spousta soubojů, odkazů na východní mytologii či fantasy prvků, které tu jsou plynule naroubované a vůbec to nepůsobí násilně. Po delší době mě navíc bavily obálky, které bych si s chutí vyvěsil na zeď (nemyslím FB). Všichni ti autoři, kteří se podíleli na téhle knize jsou borci, o tom už jsem se nejednou přesvědčil a tahle kniha je další důazem. Samozřejmě, že se nám neodhalí a neodpoví všechny otázky, to bych ani na pouhých šesti sešitech nechtěl, pokračování také nejspíš nebude, ale who cares? Tak si to seženu hold v originále, protože tahle pecka za to stojí.

(17. září 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Immortal Iron Fist: The Last Iron Fist Story
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Nejmocnější hrdinové Marvelu (2016)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 08/09/2017
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 29/03/2012
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Roy Thomas
Scénář: Matt Fraction
Scénář: Ed Brubaker
Kresba: David Aja
Kresba: Russ Heath
Kresba: Gil Kane
Kresba: Travel Foreman
Kresba: Silvio Buscema

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran --
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 9. září 2017
Naposledy editováno 9. září 2017

Najdete nás na Facebooku