80.0%
DC komiksový komplet #18: Batman - Smrt v rodině

Jokerovi se dostala do rukou jaderná zbraň a chce ji prodat teroristům. Zatímco se Batman na Blízkém východě snaží zabránit pohromě, vydává se jeho pomocník Robin (Jason Todd) hledat svou rodnou matku. Dynamické duo se opět spojí v akci, která končí neštěstím.

Obsah

SMRT V RODINĚ

Původně vycházelo jako Batman #426–429, od prosince 2008 do března 2009

Jokerovi se dostala do rukou jaderná zbraň a chce ji prodat teroristům. Zatímco se Batman na Blízkém východě snaží zabránit pohromě, vydává se jeho pomocník Robin (Jason Todd) hledat svou rodnou matku. Dynamické duo se opět spojí v akci, která končí neštěstím.

Příběh vydaný k Batmanovu 50. výročí je jednou z nejznámějších epizod o Temném rytíři. V jejím závěru, který mohli přímo ovlivnit čtenáři, se Batman s Robinem střetnou s Jokerem v tom nejstrašnějším utkání.

BATMAN #366

Původně vyšlo v prosinci 1983

Úplně první vystoupení Jasona Todda jako Robina. Nový Batmanův svěřenec přichází zachránit Temného rytíře při boji proti Jokerovi v Guatemale.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Don Newton
Don Newton
Kresba
Jim Aparo
Jim Aparo
Kresba
Doug Moench
Doug Moench
Scénář
Jim Starlin
Jim Starlin
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

47
Offline
47

Tak nie je to ktovieaké veledielo, no musím uznať, že snaha o vyspelejšie pojatie Starlinovi celkom vyšla.Kvantá textu nechýbajú, no čudujme sa, vôbec to nie je výtka, kedže to v drvivej vačšine niesú kecy zbytočné ani trápne ani nič z toho čo by som na komiks tohto veku očakával.Isteže to nepostráda typickú naivitu a rozne barličky aby sa vysvetlilo prečo práve toto sa takto stane a vlastne to celé hrá akokeby na náhodu...no nie je to tak do očí bijúce ako by ste čakali.Dokonca aj zvraty celkom dobre fungujú...minimálne jeden mi nebojím sa povedať vytrel zrak...Proste scenáristicky sa jedná o lahký nadpremier a priznávam že som to ani sám nečakal, kedže som do tohto komiksu šiel čisto len pre tú ,,smrť v rodine,,.Čo sa týka kresby, asi nie je moc čo rozoberať....total oldschool,.... Bonus ignorujem...3,6 z 5

(14. ledna 2019)
S4TW
Offline

Starlin je skvělý scénárista, to ostatně poznáte po pár stránkách. Jeho dialogy a monology dávají hlavu a patu, zaměřují se spíše na starší čtenáře a nepodceňuje je. Tahle kniha mě dostala pár skvělými okamžiky, především řáděním Jokera. Hodně silné a emotivní čtení, ale má tu jedno velké ALE. Přišlo mi, že je tady na můj vkus až moc scénáristický berliček, respektive si autor pomáhá a všechny příběhově linie směřují k sobě, ač je příliš nepravděpodobné, že by takhle všechno na sebe hezky navazovalo a bylo spojeno. Je to prostě hrozně přehnané a u tohohle díla mě to mrzelo a vadilo o to víc, o co je vážnější, vyspělejší a lepší, než je obvyklé. Opravdu to tu na mě působilo hodně jako pěst na oko. Nicméně těch silných a kvalitních okamžiků tu je také dost. Kresba je za mě neutrální, přišla mi jaksi nebatmanovská, asi by si to zasloužilo něco depresivnějšího (hlavní viník budou spíš barvy). Je to taková téměř pecka. Starlin je skvělý scénárista, ale když to blbě podám, tak hrozně přehání a v jeho realističtějším pojetí mi to nějak vadí.

(2. ledna 2019)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman: A Death in the Family
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série DC komiksový komplet (2017)
Vydavatelství v ČR Eaglemoss
Datum vydání v ČR 30/08/2017
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 01/01/1988
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Doug Moench
Scénář: Jim Starlin
Kresba: Don Newton
Kresba: Jim Aparo

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 229.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 4. září 2017
Naposledy editováno 5. září 2017

Najdete nás na Facebooku