80.0%
Nejmocnější hrdinové Marvelu 027: Scarlet Witch

Avengers West Coast: Vision Quest/Darker Than Scarlet

80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Vládne syrovou energií chaosu a dokáže přetvořit realitu. Wanda Maximoffová, známá jako Scarlet Witch, je jedním z předních členů Avengers.

Obsah

Nyní vám poodhalíme chaotickou minulost jedné z nejmocnějších čarodějek Marvelu. Dočtete se, jak se Wanda poprvé objevila v řadách Magnetova podlého Bratrstva zlých mutantů, a pak už vám ukážeme jeden z nejzásadnějších komiksů, které o téhle hrdince můžeme nabídnout. V dnes už kultovním příběhu West Voast Avengers: Scarletina mise kreslíře a scénáristy Johna Byrnea dojde Scarlet Witch až na hranice svých možností.

 

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Příběhy:
Bratrstvo zlých mutantů
Scarletina mise

 

 

Obsahuje sešity série X-Men #4 a Avengers West Coast #47-52

Autoři

Jack Kirby
Jack Kirby
Kresba
Stan Lee
Stan Lee
Scénář
John Byrne
John Byrne
Kresba/Scenář

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Tak retro je zde víceméně opět jen ukázka historie, nic lepšího v tom bohužel najít nejde. Příběh průměr s hloupými scénami a kresba také nic moc. Pak je tu hlavní část knihy. Ta mne bohužel neuspokojila ve dvou zásadních věcech. Za prvé se zde o Scarlet Witch moc nedozvíme a prožíváme s ní jen osobní emocionální myšlenky, s kterými se těžko pracuje pokud k postavě a celému problému nemáte žádný vztah. A druhá věc. Až moc se zde řeší věci které člověk nemusí buď plně znát a nemusí mu dávat hned smysl a navíc jsou zde některé věci tak moc zamotané, že je těžké se v tom orientovat a spíše to ukazuje jak moc je celý svět Marvelu složitě poskládaný. Na mě to zkrátka působilo často zbytečně chaoticky. Přitom zakladní myšlenky mají příběhy v těchto sešitech dobré, jen se s nimi pracovalo až zbytečně složitě. Často se tak stávalo že jsem si v jednu chvíli říkal jak dobré to je a vzápětí přišlo něco co celým příběhem zamávalo a já byl opět jakoby na začátku. V tomto ohledu mám tedy z příběhu rozporuplné pocity. V čem mám ale pocity zcela jasné je kresba. Ta se povedla na jedničku a byl jsem s ní plně spokojený. Tuto knihu tedy hodnotím jako lehký nadprůměr s potenciálem který u mě není využit. 60%

(7. února 2018)
S4TW
Offline

Chmhm, opět další díl, který se mi poměrně těžko hodnotí. Tak zaprvé retro příběh. No, řekl bych, že se jedná o průměr až lehký podprůměr. X-Meni byli totiž rozhodně to slabší, co Lee psal a navíc se v tomto konkrétním sešitě ani Kirby moc nepředvedl (poslední dobou mi přijde, že víc jeho kreseb se mi nelíbí než líbí). Pak přišel parádní run od Johna Byrnea. To, že je jeho kresba famózní, to asi poznáte sami, především jeho postavy mají neskutečně uvěřitelné emoce, ale i souboje mají pořádnou šťávu a navíc i kolorista (na to, že v té době byla práce s barvami velmi omezená) odvádí (především v posledním sešitě) skvělou práci. Ale hlavně i samotný příběh je skvělý. Byrne tady postupně otvírá mnoho a mnoho otázek, navíc všechny jsou velmi zajímavé, tajemné a prostě to celé působí hrozně napínavě. Výborně tu pracuje s charaktery (i s těmi méně známými) a vztahy mezi nimi. Bohužel vidím pouhý střípek toho, co tato sérii nabízí, ale mě to tak chytlo, že si teď musím pořídit omnibus. Bohužel se tento příběh moc nehodí na představení postavy Scarlet Witch, jelikož tu hraje pouze jednu z rolí (až jednu z těch nejhlavnějších), ač se bezesporu jedná o velmi důležitou část její historie. Samozřejmě, že pokud máte načteno, tak vám začnou ještě víc dávat smysl příběhy jako Avengers: Rozpad či Klan M, ale i tak si myslím, že tohle mělo vyjít spíš v rámci UKK a ne NHM, ale když se od toho oprostím, tak tu máme výborný příběh s vynikající kresbou. Pokud nehodnotím koncept NHM, ale čistě komiks, tak je to plný počet.

(6. listopadu 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Avengers West Coast: Vision Quest/Darker Than Scarlet
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Nejmocnější hrdinové Marvelu (2016)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 25/08/2017
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 1989
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Stan Lee
Kresba: Jack Kirby
Kresba/Scenář: John Byrne

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 27. srpna 2017
Naposledy editováno 26. září 2017

Najdete nás na Facebooku