80.0%
Nejmocnější hrdinové Marvelu 026: Doctor Strange
80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Vydejte se na cestu do neznáma s Nejvyšším čarodějem, doktorem Stephanem Strangem! Marvelovský mistr okultismu vládnoucí nepředstavitelně mocnou tajemnou magií je hrdina jako žádný jiný!

Obsah

Prožijte zásluhou věrných komiksových tvůrců Stana Leeho a Stevea Ditka první příběh Doctora Strange z řad komiksové klasiky, než se ponoříte do jedné z jeho největších ság. Tajemný opus Rogera Sterna Do nitra Temné dimenze je klasickou ukázkou melodramatické marvelovské magie! Strange zažehne jiskru povstání proti kruté Umar - to, co následuje, představuje mistrovský rozměr marvelovského mysticismu! Doktor se na vás podívá.

 

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje příběhy:
Dr. Strange, mistr černé magie
Do nitra temné dimenze

 

Obsahuje sešity sérií Strange Tales (Vol. 1) #110 a Doctor Strange (Vol. 2) #68-74

Autoři

Steve Ditko
Steve Ditko
Kresba
Paul Smith
Paul Smith
Kresba
Bret Blevins
Bret Blevins
Kresba
Stan Lee
Stan Lee
Scénář
Roger Stern
Roger Stern
Scénář
Peter B. Gillis
Peter B. Gillis
Scénář
Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Rogera Sterna mám čím dál raději. Jeho Doctor Strange mě velmi bavil a příběh mě dokázal velmi snadno pohltit. Tedy především ten hlavní příběh který neměl chybu. Ovšem i sešity s kratšími příběhy než přišla hlavní dějová linie a které byli jen jakousi výplní, byli od Sterna povedené a také měli co do sebe. Kresba Smitha se mi také líbila některé výjevy s různých dimenzí, skvěle plnili svůj účel čarovna. Poslední sešit který už měl na starosti jiný tým zde ovšem nemusel být, jelikož zbytečně pokazil renomé knihy. Navíc byla poznat zhoršená kvalita kresby. Totéž by se dalo říct i o retro sešitu z 60. let, který ale na druhou stranu hrál klasicky jen historickou úlohu a byl navíc tak kraťoučký, že si na něj nevzpomenete skoro ani po dočtení knihy. Tudíž celkové hodnocení nedokáže moc ovlivnit. Kresba prvního sešitu byla též průměrná. Takže abych to shrnul, tuhle knihu bych doporučil především díky skvělé práci Rogera Sterna a pěkné kresbě Paul Smithe a nebýt zbytku asi bych dal i plný počet hvězd a vyšší hodnocení. 80 %

(30. ledna 2018)
S4TW
Offline

Moc krátké retro, kde autoři byli nuceni nahňácat příběh na malý prostor. Těžko hodnotit, za mě takový retro průměr. Pak přichází hlavní příběh, který je tou správnou snovou jízdou do různých dimenzí s originálními a až nepředstavitelnými výjevy a krajinami. Psychedelické stavy, ty jednoduše k této postavě patří a autorům se povedlo navodit obdobnou atmosféru, jaká byla v komiksu Bezejmenná země, bezbřehý čas, což já osobně považuji za správné. Je to ten klasický Doctor Strange, takže jako takové představení, o čem tahle postava je, komiks funguje velmi dobře. Zápletka a samotný scénář jsou klasiky, kterých jsme v UKK či NHM mohli vidět již mnoho, tudíž mě nic moc nepřekvapilo. Přímočaré, ale zase chytlavé a s tempem. Kresba tu funguje, vykresluje krásně snové výjevy, je plná detailů, patvarů a halucinogenních výjevů. Zajímavá je pak jednosešitová kresba Marka Badgera, která je velmi ostrá, s méně detaily a umocňuje psychedelickou atmosféru. Zajímal by mě pocit z komiksu, kdyby ho celý kreslil právě Badger. Nejedná se o vůbec špatný komiks, opět je to zase trochu jiná stránka Marvelu.

(26. srpna 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Doctor Strange: Into the Dark Dimension
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Nejmocnější hrdinové Marvelu (2016)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 11/08/2017
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 1985
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Stan Lee
Scénář: Roger Stern
Scénář: Peter B. Gillis
Kresba: Steve Ditko
Kresba: Paul Smith
Kresba: Bret Blevins

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 180
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 14. srpna 2017
Naposledy editováno 26. září 2017

Najdete nás na Facebooku