100.0%
Nejmocnější hrdinové Marvelu 025: Daredevil
100.0%
-- %
Extérní hodnocení

Je slepý, ale ostatní smysly má vybroušené k nadlidské dokonalosti. Matt Murdock je Daredevil, Muž beze strachu.

Obsah

Nejprve se se Stanem Leem vrátíme na samý počátek v komiksu Daredevil č. 1, a pak dojde na jeden z nejúžasnějších příběhů vydavatelství Marvel Comics, na Muže beze strachu. Nechte se unést definitivní podobou původu jednoho z největších hrdinů Marvelu tak, jak jej ztvárnily ikony Frank Miller a John Romita jr. Sledujte, jak malý chlapec vyrůstá v symbol, v muže odhodlaného vyčistit zkorumpované podsvětí newyorské čtvrti Hells Kitchen.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje Daredevil vol. 1 č. 1 a Daredevil: Muž beze strachu č. 1-5.

Autoři

Bill Everett
Bill Everett
Kresba
Stan Lee
Stan Lee
Scénář
Frank Miller
Frank Miller
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

V této knize jsem neznal jen první sešit s Daredevilem od Stana Lee. Ostatní sešity. Muž beze strachu u nás vyšli v Roku jedna a ten jsem si tehdy parádně užil. A není to výjimkou ani teď. Příběh je famózní a skvěle čtenáře seznámí s postavou Matta Murdocka. Styl vyprávění vás nutí otáčet jeden list za druhým a vy jen hltáte vše co se děje. Kresba má svůj styl a skvěle se k tomu hodí. Pak je tu již zmínění první sešit. Ten velice stručně popíše vznik Daredevila stylem jaký býval v začátcích Marvelu, ale tak že to není zbytečně ukecané, nýbrž stručné a velmi dobré. Kresba se také povedla. Rozhodně to byl jeden z nejlepších retro sešitů který jsem kdy četl. Máme tu tedy skvělý retro sešit a kompletní knihu Rok jedna která je naprostá pecka. Jediné co by se mohlo někomu nelíbit je to že zde dostanete rovnou dva origin příběhy, což mě ale rozhodně nevadilo, protože první sešit má svojí historickou hodnotu a Muž beze strachu je prostě bomba. Není tedy co řešit, tenhle komiks za tu cenu rozhodně stojí a patří k nejlepším NHM co u nás zatím vyšli.

(2. prosince 2017)
S4TW
Offline

Vynikající retro kousek, který by obstál i v dnešní době. Stan Lee v plné síle, navíc podpořen skvělou kresbou Everetta. Jeden z nejlepších původních originů, jaké jsem kdy četl. Pak nastává onanie v podobě práce Romity Jr. a Franka Millera. Romita tu předvedl svůj životní výkon a místy to působí, jako by to kreslil sám Frank Miller, ba ještě lépe. Oba tvůrci se výborně doplňují. Frank Miller v osmdesátých a devadesátých letech je to nejlepší, co může komiks nabídnout a tak není divu, že je tento komiks tak skvělý. Syrová, drsná, melancholická atmosféra, která je stoprocentně uvěřitelná. Výborně vystižená postava Daredevila, prostě tak, jak si jí fanoušci přejí a představují, tohle je totiž formulace této postavy. Navíc i vedlejší postavy jsou bravurně napsány. Já fakt nemám nic, co bych vytkl, protože i barvy a práce inkera je skvělá. Bezesporu nejlepší díl NHM, který už asi nic nepřekoná a jeden z nejlepších marvelovských příběhů vůbec.

(6. srpna 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Daredevil: The Man Without Fear
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Nejmocnější hrdinové Marvelu (2016)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 28/07/2017
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 30/01/2014
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Stan Lee
Scénář: Frank Miller
Kresba: Bill Everett
Kresba: John Romita, jr.

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 30. července 2017
Naposledy editováno 26. září 2017

Najdete nás na Facebooku