80.0%
DC komiksový komplet #15: JLA - Rok jedna (část II.)

První rok Americké ligy spravedlnosti pokračuje. Tým bojuje po boku Supermana a Amerického spolku spravedlnosti, aby odvrátil mimozemskou invazi.

Obsah

JLA: Rok jedna, kniha druhá
Původně vycházelo jako JLA: Rok jedna #7–12, od července do prosince 1998

První rok Americké ligy spravedlnosti pokračuje. Tým bojuje po boku Supermana a Amerického spolku spravedlnosti, aby odvrátil mimozemskou invazi.
 
Detective Comics #225
Původně vyšlo v listopadu 1955

V příběhu „Podivný experiment Dr. Erdela“ poprvé vystupuje a odhaluje svůj původ Martian Manhunter.

Autoři

Brian Augustyn
Brian Augustyn
Scénář
Mark Waid
Mark Waid
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Pořád si stojím za tím, že se jedná o slušný superhrdinský komiks, který hraje především na odkazy a vzdání holdu stříbrnému věku, což funguje výborně, především pokud jste znalci tohoto období. Spousta věcí působí lehce (občas i těžce) absurdně, ale z nějakého důvodu to tu vadí o dost méně, než u jiných knížek. Nicméně sérii ke konci docházel lehce dech, ač to zní možná trochu absurdně, když se bavíme o finále, které graduje. Prostě spousta věcí už tolik nezapůsobí, jako ze začátku, klasicky se autoři ke konci utrhli ze řetězu a jsou tu všichni a všechny možné bitvy a je to ta klasický supehrdinská nepřehledná a bláznivá řež. Přesto jsem spokojený, vztahy mezi jednotlivými členy jsou fajn popsané, čte se to dobře a má to super kresbu. Celkový dojem o lehce slabší než po prvním díle, ale celkově mohu těchto 12 sešitů hodnotit jako velmi zdařilé. Retro je dost fajn.

(21. prosince 2018)
47
Offline
47

Celkom ma zaskočila kresba.Typicky deväťdesiatkový...dnes už...oldschool mi zo začiatku moc nesedel,no zvykol som si.Nakoniec nemám kresbe čo vytknúť...veď pôvodne toto vyšlo pred takmer 20timi rokmi.... jediné čo mi však nesedelo až do konca bolo,že kresba tak trochu rušila celkový dojem z vcelku dospelého príbehu,nakoľko pôsobí trochu nedospelo, no nemyslím tým že je zlá...ale že tento štýl by mi sedel viac do komiksu s káčerom Donaldom než ku originu JLA,podaného vcelku vyspelým spôsobom.No pri zohľadnení roku vydania...je to ok...4z5

(31. července 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název JLA: Year One Part 2
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série DC komiksový komplet (2017)
Vydavatelství v ČR Eaglemoss
Datum vydání v ČR 19/07/2017
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 2015
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Brian Augustyn
Kresba: Mark Waid

Typ vazby

Vázaná

Formát 176x266mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 229.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 19. července 2017
Naposledy editováno 19. července 2017

Najdete nás na Facebooku