60.0%
DC komiksový komplet speciál 01: Krize na nekonečnu zemí

Mnohovesmír je v obležení tajemné síly natolik mocné, že dokáže zahubit miliardy. Paralelní světy jeden po druhém mizí ve vlně antihmoty. Hrdinové ze Země 1 a 2 spojili síly dohromady, a teď bojují o vlastní existenci. Světy přežijí. Světy zaniknou. Celý vesmír to změní navždy.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje: Crisis on Infinite Earths #1-12

Autoři

George Pérez
George Pérez
Kresba
Marv Wolfman
Marv Wolfman
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

jh666
Offline

Tohle rozhodně není kniha pro začátečníky v DC, protože v tom obrovském množství postav je skutečně těžké se orientovat. Jinak se to hodnotí poměrně těžko. Je to jeden z nejdůležitějších komiksů v historii DC a provedení na svou dobu je dost povedené, ale zase tomu ve druhé polovině knihy ubližuje jeden konec za druhým. Jinak už k tomu bez spoilerů nemám asi co napsat. 80 %

(17. července 2017)
S4TW
Offline

Tohle bylo… hrozně natahované a ubíjející. Ano, je pravda, že člověk, který se v DC moc neorientuje (já) se může v postavách hodně rychle ztratit, ale to mě nikdy nevadilo. Ale ta kniha skáče z místa na místo, je narvané absolutně zbytečnými postavami, kterých tam je tak 5x tolik, než by bylo záhodno a to jen proto, aby tam byly. Většina z nich jsou nějací céčkový nýmandi s absurdními schopnostmi, ale dobře, to je součást superhrdinského komiksu, ale to množství je neskutečně přehnané. Navíc ten komiks fakt skáče co dvě stránky někam jinam a to s tím, že dobrá polovina úseků je absolutně zbytečná, nudná a nečtivá. Kniha měla skončit asi 6x, ale vždy padouch padl, oživl, padl, oživl, padl, oživl… Délka měla být maximálně třetinová a zážitek by byl o něco lepší, intenzivnější, ale takhle jsem se musel hodně nutit do čtení, které samo o sobě je prostě klasický osmdesátková pytlovina (když to srovnám s kvalitou DD od Millera ze stejné doby, tak to je neskutečný rozdíl v kvalitě). Připravte se na kvantum nesmyslů, ale tak to měla i komiks Tajné války od Marvelu, ale to bylo prostě čtivější (ne tak nesmyslně překombinované), ač kvalitou stejné. Když nevíš jak dál, prostě do toho prašť, takhle se totiž řeší všechno v tomhle “veledíle“. Žádná postava nezaujala, jediné pozitivum vidím v tom, že se jedná o slušné ukončení již překombinovaného světa a dobrý začátek. Pak ještě ujde Pérezova kresba, ale ouplná pecička to taky není. Taky některé smrti známějších postav lehce zahrají na emoce, především ta první. Ale jinak obecně chování postav je klasicky hloupé, naivní a nesmyslné. Nebavilo, nebudu to už nikdy číst a rozhodně nedoporučuji někomu, kdo nemá nic načteno od DC (vlastně ani těm, co už mají načteno), zbytečně dlouhé, kdyby to mělo aspoň poloviční délku… ale to už se opakuji.

(5. dubna 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Crisis on Infinite Earths
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série DC komiksový komplet speciál (2017)
Vydavatelství v ČR Eaglemoss
Datum vydání v ČR 03/07/2017
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 26/11/2015
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Marv Wolfman
Kresba: George Pérez

Typ vazby

Vázaná

Formát 175x260mm
Počet stran 384
Tisk barevný
Cena 790.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 4. července 2017
Naposledy editováno 4. července 2017

Najdete nás na Facebooku