90.0%
DC komiksový komplet #13: Superman / Batman - Nepřátelé státu

Zkorumpovaný prezident Lex Luthor obvinil Supermana ze strašlivého zločinu proti lidskosti, a tak Muži z oceli a Temnému rytíři nezbývá než spojit síly. Největší hrdinové lidstva jsou na útěku a v patách se jim žene přísně tajný tým těch nejmocnějších superprotivníků, ale v sázce je osud celé planety a někdo si se smrtícím meteorem a Lexem Luthorem prostě poradit musí.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje: 

Superman/Batman #1-6 and Superman #76

Opět dostáváme jeden old school sešit ve kterém Superman a Batman poprvé spolupracují v příběhu ze Zlatého věku komiksu, na jehož počátku sdílejí kajutu na luxusní výletní lodi.

Autoři

Jeph Loeb
Jeph Loeb
Scénář
Ed McGuinness
Ed McGuinness
Kresba
Tim Sale
Tim Sale
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Takhle, píše to Loeb, takže úroveň samotného psaní je na dost vysoké úrovni. Dobře se to čte, má to několik výborných nápadů, především styl, jakým je vyprávěn příběh. Hrozně mě zaujalo, jak je většina příběhu vyprávěna stylem, kdy Batman mluví o svém pohledu na Supermana a naopak. Na tom je vidět, jak moc se tito dva hrdinové odlišují a jak odlišné mají pohledy na superhrdinství, ale zároveň chovají k tomu druhému respekt a v určitých aspektech ho obdivují. I ono zasazení, kdy je prezidentem Luthor, je výborné a dost testuje Supermanovo přesvědčení a víru v lidi a USA. Na druhou stranu kniha trochu trpí přílišným (pro superhrdinským komiks by se dalo říct typickým) megalomanstvím. Ty vlny, které jsou na B a S posílány, jsou možná až moc intenzivní a opět to trochu ztrácí takový ten náboj a napětí. Navíc finální rozřešení příběhu je trochu víc přitažené za vlasy, vlastně cca od poloviny knihy se až příliš tlačí na pilu a Loeb se trochu víc utrhl ze řetězu, což je škoda. Ale když se od toho oprostím, tak vnitřní rozbor obou hlavních aktérů je podán skvěle. Kresba je fajn, taková přehnaně superhrdinská, všichni jsou na steroidech, jako kdyby to dělal PAN Jim Lee. Možná právě i ona trochu ubírá na síle atmosféry a daleko víc z toho dělá obyčejnou mlátičku (což je velká škoda), ale nemohu říct, že se na ní špatně kouká. Finálové retro je fajn, vůbec mě neurazilo.

(21. listopadu 2018)
jh666
Offline

Jeph Loeb mě tady nezklamal (doteď marně přemýšlím, co to vyváděl v Ultimates 3 a Ultimátu, protože to vypadalo, jako by to psal někdo jiný). Na téhle knize je zajímavé to, že ačkoli normálně tunu myšlenkových bublin nemusím, tady patří k tomu nejlepšímu na knize díky tomu, jak jsou nám tu předkládány odlišné pohledy na svět, které mají Superman a Batman. Příběh samotný je sice o trošku slabší, než třeba Ticho, Dlouhý Halloween nebo Spider-Man smutek, ale pořád se jedná o mainstream v té nejlepší podobě, tady podpořený skvělou, byť trochu cartoonovitou kresbou. Bonusová klasika na konci je pak ve své nehynoucí naivitě fajn. 90 %

(17. července 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Superman/Batman: Public Enemies
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série DC komiksový komplet (2017)
Vydavatelství v ČR Eaglemoss
Datum vydání v ČR 21/06/2017
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 2009
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Jeph Loeb
Kresba: Ed McGuinness
Kresba: Tim Sale

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 229.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 22. června 2017
Naposledy editováno 22. června 2017

Najdete nás na Facebooku