93.3%
Nejmocnější hrdinové Marvelu 022: Black Panther
93.3%
-- %
Extérní hodnocení

Král TChalla je nejen vládce a náčelník technicky nejpokročilejší pozemské civilizace, ale také Black Panther. Wakandský král je nezdolně odhodlaný, nenuceně elegantní, prakticky nezastavitelný a opravdu není radno si s ním zahrávat. Wakanda však čelí napadení. Mimozemské impérium rasy Skrullů vyhrožuje likvidací pozemského obyvatelstva a extrémně vyspělý africký stát je pro ně první na ráně. Má tohle snad být konec pro jednu z nejvyspělejších lidských společností? Jisté je jen jedno - že Wakanda se bez boje rozhodně nevzdá. Skrullové na vlastní kůži poznají, jaká cena se platí za to, když si znepřátelíte Black Panthera.

Obsah

Obsahuje příběh "Přichází Black Panther" ze série Fantastic Four #52-53 od autorů Stana Leeho a Jacka Kirbyho.
A příběh "Vidět Wakandu a zemřít" ze série Black Panther #39-41 od Jasona Aarona a Jefteho Paloa.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Jefte Palo
Jefte Palo
Kresba
Jack Kirby
Jack Kirby
Kresba
Stan Lee
Stan Lee
Scénář
Jason Aaron
Jason Aaron
Scénář

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

jh666
Offline

Klasicky začínáme klasikou, tentokrát bohužel navíc takovou, která už u nás vyšla, ale co se dá dělat, pořád se jedná o to lepší od Stana Leeho. Hlavní síla knihy je druhá část, byť je není o moc delší. Na rovinu říkám, že práci Jasona Aarona u Marvelu mám rád a Black Panther pak není výjimkou. Není to žádné výjimečné dílo a děj je poměrně přímočarý, na druhou stranu dobře vykresluje Pantherův charakter jako jedné z nejnebezpečnějších postav Marvelu. Kresba sice není můj šálek kávy, ale k atmosféře příběhu pasuje, takže problém s ní taky nemám. 75 %

(17. července 2017)
S4TW
Offline

Vynikající retro a není divu. Stan Lee a série Fantastic Four mezi čísly #40-60 byli vůbec to nejlepší, co Stan Lee za svou plodnou kariéru stvořil, tohle je vrchol retro marvelovské éry. Pak přišel moderní kousek od mého oblíbeného autora Aarona a je neméně výborný. Pravdou je, že to asi není úplně ideální komiks do série Nejmocnější hrdinové světa, jelikož postavu jako takovou tak dobře nepředstavuje, spíše se jedná o rozšíření příběhu Tajná invaze, takže kdo tento komiks nečetl, si moc NHM Black Panthera neužije. Což by byla obrovská škoda, neboť je lepší než původní Tajná invaze. Má to ten správný Aaronovský nádech, je to drsné, nevybíravé a krvavé. V podstatě se jedná o jednu velkou bitvu, bez nějakého rozvoje postav, ale za to parádní bitvu. Konečně se tu taky objevila velká bitva, která je přehledná a výborně nakreslená. Kresba má také nádech toho, na co jsme zvyklý třeba ze Skalpů a díky tomu je umocněna taková ta nepříjemná, drsná atmosféra. Za mě prostě skvělý komiks, který ovšem doporučuji číst hned po Tajné invazi, ať v tom nemáte takový guláš. A po delší době má NHM i velmi kvalitní bonusy!

(14. srpna 2017)
karl173
Offline

Takže stručně. Retro jako vždy ukecané, však skvěle napsané a velice zábavné. Kresba na tu dobu velice dobrá. Pak následují tři sešity již modernějšího Black Panthera. Tam je příběh velice zajímavě pojatý, kde se autor poněkud netradičně snaží ukázat pohled z druhé strany než kterou většinou vídáme a je to pohled na Skrullského komandéra, který už má dost všeho válčení a chystá se na svojí poslední bitvu a pak si chce dát zaslouženou dovolenou. Dost se mi líbilo jakým stylem to bylo pojaté a celkově byla tahle jednohubka hodně zábavná. Bitvy jsou v ní drsné a kresba je na vysoké úrovni a dost dobře nám ukazuje jak vypadá válka mezi Wakandou a Skrulli. Celkově celou knihu hodnotím za 90 %.

(21. srpna 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Black Panther: See Wakanda and Die
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Nejmocnější hrdinové Marvelu (2016)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 16/06/2017
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 31/12/2014
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Stan Lee
Scénář: Jason Aaron
Kresba: Jefte Palo
Kresba: Jack Kirby

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 144
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 16. června 2017
Naposledy editováno 16. června 2017

Najdete nás na Facebooku