100.0%
Nejmocnější hrdinové Marvelu 021: Nick Fury
100.0%
-- %
Extérní hodnocení

Tajní válečníci: Nick Fury, Agent ničeho - Tak se jmenuje podtitul dalšího dílu Nejmocnějších hrdinů Marvelu. Nejlepší špión světa a ředitel přísně tajné zpravodajské agentury S.H.I.E.L.D. Nick Fury je tím nejikoničtějším tajným agentem Marvelu.

Obsah

Jako seržant Fury z Vyjícího komanda rozbil nacistický válečný stroj a v organizaci S.H.I.E.L.D. chránil svět před nepřáteli z Hydry a jim podobnými. Nyní se Nick fury vrací, aby vycvičil novou generaci hrdinů - tajné válečníky! Na útěku před S.H.I.E.L.D.em musí tento superšpión využít veškerou svou vychytralost a lstivost, aby zůstal vždy o krok napřed před svými nepřáteli i bývalými spojenci. 
Ponořte se do světa superšpionáže spolu s Nickem Furym, agentem ničeho!

Poznámky

Obsahuje:

Secret Warriors (Vol. 1) #1-6; Sgt. Fury & His Howling Commandos #1

Autoři

Steven Grant
Steven Grant
Scénář
Gerry Conway
Gerry Conway
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

jh666
Offline

Opravdu, na co Hickman u Marvelu sáhl, to stálo za to. Příběh sice není čistě o Furym (což je možná dobře, protože někdo toho parchanta musí vyvažovat), ale pro jeho představení v sérii je to nejlepší volba (Tajná válka už byla v UKK). Komiksu nelze vytknout nic po stránce scénáře ani kresby. Tým Tajných válečníků (tady ten překlad fakt nechápu, u Nelidí jsem se smířil s pravidlem o překládání ras, ale tady fakt nevidím proč, ale co se dá dělat, na kvalitě to neubírá). Furyho origin z 60. let je taky dost povedený. Jen mě opravdu hodně štve, že pokračování nebude. 90 %

(17. července 2017)
S4TW
Offline

Velmi obstojné retro, ač je místy dost naivní, tak minimálně Kirbyho kresba tu je ve vrcholné formě, příběhově je to takový příjemný válečný oldschool s velmi drsným Nickem. Pak přichází Hickmanův majstrštyk. Přiznám se, že tohle je společně s Aaronem můj nejoblíbenější scénárista a já sakra dobře vím proč. Maximálně tu vystihl podstatu téhle postavy. Je to zašmodrchané špionážní drama, kde proti sobě nestojí dvě, nýbrž minimálně tři skupiny. Tenhle autor je specifický, že své příběhy píše tak rozsáhle, že v rámci tohohle NHM dostáváme bohužel jen nepatrnou část a tak příběh není zdaleka uzavřen. I tak jsem se výborně bavil, užil si výbornou jízdu, kde nechybí ani kvalitní souboje. Vše podtrhují výborné a svižné dialogy. Navíc zde fungují i v té době neznámé postavy. Četl jsem to vyloženě jedním dechem, tohle je asi ten nejlepší Fury vůbec (kam se hrabe Steranko), ač to zdaleka není jen o něm. Kresba je neméně excelentní, krásná, detailní, líbivá, moderní, prostě mi absolutně sedla, navíc je podtržená vybledlými barvami, které podtrhují takovou tu tajemnou atmosféru, kterou má příběh. Škoda, že se nedočkáme pokračování, protože jak znám Hickmana, tak tenhle příběh bude jen gradovat a dozvěděli bychom se spoustu překvapivých odhalení. I tak, maximální spokojenost!

(5. září 2017)
karl173
Offline

Skvělý komiks. Retro je zase po čase kvalitní a není jen do počtu s historickou hodnotou. Příběh není kdo ví jaký, ale funguje a to je hlavní. Dialogy nejsou zbytečně ukecané a dává to tomu trochu větší přímočarosti, která je v takovém válečném příběhu potřebná. Kresba Kirbyho je zde také celkem povedená, ale stále to není úplný vrchol té doby. No a pak je tu Secret Warriors. Těhle 6 sešitů nabízí dobré akční drama, které dobře vysvětluje co se stalo a co se právě děje.A přináší kladického Nicka Furyho jako velitele a spousty dalších postav, které jsme doteď neznali, ale celkem obstojně je poznáme. Což je nejen u NHM, ale i celkově vždy pro neznající čtenáře velmi důležité. Především český čtenář tohle ocení dvojnásob, protože pokud nečte komiksy v angličtině tak se ke spoustě věcem nikdy nemá šanci dostat. Tenhle případ jsem i já. A rovnou se můžu dostat k hlavnímu problému Secret Warriors. Příběh se nám skvěle rozbíhá a jede velmi dobře za svým cílem a když v této knize vyvrcholí, tak je sice na konci, ale vy víte že se jedná jen o část.A ty další části budou nejspíš stejně dobré, ale asi si je nikdy nepřečtete. Což je velká škoda, protože to začalo být více a více zajímavé. Bohužel. Ještě než to celé zhodnotím, tak musím zmínit velmi povedenou kresbu, která má skvělé detaily a chytře vykresluje různé momenty. Lbí se mi, že vždy při změně místa je kresba lokality a dobře vás připraví na to co vás čeká. Celkově bych to tedy zhodnotil, jako velmi dobrou knihu ve které dostanete Nicka Furyho jak ho znáte a ještě spoustu další věcí navíc, které z toho dělají víc než jen klasickou střílečku. 85%

(8. února 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Marvels Mightiest Heroes 021
Druh Román
Žánr Akční
Série Nejmocnější hrdinové Marvelu (2016)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 01/06/2017
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 2014
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Steven Grant
Kresba: Gerry Conway

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 200
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 2. června 2017
Naposledy editováno 20. června 2017

Najdete nás na Facebooku