60.0%
DC komiksový komplet #10: Superman: Pro zítřek, kniha 2.

Superman se blíží k odhalení tajemství Zmizení a k setkání s ďábelskou bytostí, která za ním stojí. Ale jak zoufalé prostředky Muž z oceli zvolí, aby vše napravil? A dokáže ho Wonder Woman zastavit? Jak daleko je Superman ochotný zajít?

Poznámky

Původně vycházelo jako Superman #210–214, od listopadu 2004 do května 2005.

Kniha obsahuje také sešit ADVENTURE COMICS  #283
 
Superboy se pouští do zkoumání zbraní, které se na Zemi ocitly ve zvláštní schránce z Kryptonu, a objevuje tajemnou Zónu přízraků a existenci rádoby diktátora generála Zoda.

Autoři

Brian Azzarello
Brian Azzarello
Scénář
Jim Lee
Jim Lee
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

No, tak po prvním divném, ale pro mě hodně kvalitním díle, přišla studená sprcha. Autoři se snažili již zamotaný příběh zamotat ještě víc, příliš upustili uzdu své fantazii, přidali až moc fantastických, bizarních, filozofických a náboženských prvků a vzniklo jídlo jako od Pejska a Kočičky. Jako já to mám rád, pokud to není úplně jednoduché načtení, trochu hůř se to chápe, čtenář nemá vše naservírované a musí přemýšlet a občas si i domýšlet, tohle navíc u první části skvěle fungovala, ale jak tu zakomponovali tu snovou, rajskou, supermanovskou zahradu nebo co to vlastně bylo, tak prostě překročili tu snesitelnou mez. Třešničkou už bylo tam zakomponovat Zoda a z kněze udělat to, co z něj udělali… Škoda, že to až tak hodně ujelo. Nicméně pořád mě bavilo to, v jaké psycho formě je celý příběh podaný, jak Superman rozmýšlí nad smyslem svého bytí a svojí role. Tohle je tam podáno velmi slušně. Navíc je zde i pár hustých soubojů, ač u Supermana mě baví o to míň, že tak nějak může všechno a to postrádá pak nějaký dramatický náboj. Kresba je fajnová, to zase Lee umí, ač je dnes již dávno překonaný, pořád jeho nasteroidované postavy mají něco do sebe a vlastně skvěle vystihuje superhrdinský žánr. Retro o něco lepší, ale pořád je to spíše úsměvná historická vložka, než cokoliv jiného. Celkově velký pád ve spokojenosti od prvního dílu, ale pořád to beru jako slušný, překombinovaný, superhrdinský průměr.

(25. září 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Superman: For Tomorrow Part 2
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série DC komiksový komplet (2017)
Vydavatelství v ČR Eaglemoss
Datum vydání v ČR 10/05/2017
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 2005
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Brian Azzarello
Kresba: Jim Lee

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 229.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 12. května 2017
Naposledy editováno 24. května 2017

Najdete nás na Facebooku