80.0%
Ultimátní komiksový komplet #105: Marvel: Horrory

Připravte se na smršť příběhů, ze kterých vám bude tuhnout krev v žilách a v nichž vystupují ti nejstrašidelnější hrdinové a padouši Marvelu, počínaje Satanovým synem a konče prokletou oživlou mumií. Odvážíte se vstoupit do monstrózního světa marvelovských hororů?

Obsah

Obsahuje komiksy Ghost Rider #1-2, Marvel Spotlight #2 a #11-12, Savage Tales #1, Tomb of Dracula #1, Monster of Frankenstein  #1, Supernatural Thrillers #5 a Strange Tales #169.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Len Wein
Len Wein
Scénář
Rich Buckler
Rich Buckler
Kresba
Steve Gerber
Steve Gerber
Scénář
Gene Colan
Gene Colan
Kresba
Gerry Conway
Gerry Conway
Scénář
Gary Friedrich
Gary Friedrich
Scénář
Dick Ayers
Dick Ayers
Kresba
Roy Thomas
Roy Thomas
Scénář
Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

jh666
Offline

Tohle je hodně zajímavá antologie, která nám představuje ne tak typické obyvatele Marvel Universe. Jistě Ghost Ridera netřeba představovat, ale většina postav v tomto století moc nevystupuje (pokud se nejedná o ujetost jako Drákulova výzva), byť Satanův syn a Bratr Vúdú měli určitý prostor v Bendisových New Avengers. Ale originy postav jako třeba vlkodlak za noci nebo živá mumie jsou vítaným spestřením UKK. Jen u představení Morbia zamrzí ten cliffhanger na konci. 80 %

(20. května 2017)
S4TW
Offline

Těžko hodnotit komplexně výtah jednotlivých děl, která si liší kvalitou i autory a jejich styly. Navíc žádný příběh není úplně uzavřený, tudíž se skutečně jedná jen o jednotlivé ochutnávky. I tak jsem byl nadprůměrně spokojený, jednotlivé příběhy si užil a zase poznal Marvel trochu z jiné, méně obvyklé stránky. Scénáristicky se jedná o slušná díla, což není s podivem, když se podíváme na autory, kresba je taky ve většině případů fajn. Vyzdvihl bych především Man-Thing, který je o dvě třídy jinde a je to jediné dílo z této knihy, které by ve stejné formě působilo dobře i v dnešní době. Až jsem si po přečtení tohoto čísla říkal, že je škoda, že nevyšel Man-Thing v samostatné knize. Ale i ostatní díla jsou velmi dobrá a čtivá, především bych doplnil Spideyho, Frankensteina a Drákulu. Sice jsem nepociťoval nějakou hrůzu nahánějící atmosféru, ale to se mi nestalo ani u jiných komiksů. Jako ochutnávky fungují tato díla skvěle (možná až moc, jelikož pár z nich končí opravdu v tom nejlepším).

(9. července 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Marvel Horror
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 10/05/2017
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 11/05/2016
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Len Wein
Scénář: Steve Gerber
Scénář: Gerry Conway
Scénář: Gary Friedrich
Scénář: Roy Thomas
Kresba: Rich Buckler
Kresba: Gene Colan
Kresba: Barry Windsor-Smith
Kresba: Tom Sutton
Kresba: Herb Trimpe
Kresba: Mike Ploog
Kresba: Dick Ayers

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 216
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 12. května 2017
Naposledy editováno 12. května 2017

Najdete nás na Facebooku