100.0%
DC komiksový komplet #09: Superman: Pro zítřek, kniha 1.

Miliony lidí zmizely beze stopy. Není nikdo, koho by se tajemná událost nedotkla – a ani Superman není výjimkou. Stín tragédie přetrvává i po roce. Muž z oceli zůstává sám, se spoustou nezodpovězených otázek. Pro hrdinu, který je zvyklý znát všechny odpovědi, jsou to hotová muka. A co hůř. Tajuplná událost se opakuje a mizí další lidé. V sázce je čím dál víc. A s tím, jak se situace vyostřuje, se vynořuje jedna zásadní otázka: Co všechno je Superman ochotný udělat, aby zachránil svět? Co je schopný udělat „PRO ZÍTŘEK“?

Obsah

Bonus: Action Comics 241

Superman do své Pevnosti osamění přiletěl jen provést několik pokusů s novou kovovou slitinou, ale nachází stopy po vloupání. Kdo je tím záhadným vetřelcem v arktickém útočišti Muže z oceli?

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Jerry Coleman
Jerry Coleman
Scénář
Wayne Boring
Wayne Boring
Kresba
Jim Lee
Jim Lee
Kresba
Brian Azzarello
Brian Azzarello
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Wow, pořád tomu úplně nevěřím, ale je to asi první Superman, který mě fakt hodně zaujal a dost bavil. Především je to díky tomu, do jaké polohy se povedlo autorům tohoto hrdinu dostat. Najednou není tak všemohoucí a nedokáže jakoukoliv situaci zvrátit podle svých představ. Je to dosti depresivní příběh a to nejen z pohledu Clarka, ale i druhého hrdiny - otce Daniela. Navíc je to zasazenou do depresivního válečného konfliktu. Má to hutnou atmosféru, silné dialogy a vyprávění, filozofický přesah a pár náboženských myšlenek, které to okoření. Neříkám, že jsem si místy trochu neztrácel, ale neskutečně mě to zaujalo a poprvé cítím, že Superman není úplně pitomá postava a dá se s ní něco zajímavého vykouzlit. Jo, autor informace dávkuje po malých částech a čtenář musí hold u čtení trochu přemýšlet a to některé prostě bolí, ale mě to baví. Teď jsem jen zvědavý, jak to celé autoři ukočírují v druhé knize. Kresba je velmi pěkná masovka, prostě Jim Lee v plné parádě. Jedinou slabotou je již tradičně hloupé retro a ještě hnusně nakreslené, ale na to jsem si u komiksů z padesátek již zvykl, naštěstí je to jen dvanáct stran.

(22. září 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Superman: For Tomorrow Part 1
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série DC komiksový komplet (2017)
Vydavatelství v ČR Eaglemoss
Datum vydání v ČR 26/04/2017
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 2005
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Jerry Coleman
Scénář: Brian Azzarello
Kresba: Wayne Boring
Kresba: Jim Lee

Typ vazby

Vázaná

Formát 168x266mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 229.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 2. května 2017
Naposledy editováno 24. května 2017

Najdete nás na Facebooku