86.7%
Transmetropolitan 02: Život je pes

Transmetropolitan, Vol. 2: Lust for Life

86.7%

Zuřivý reportér Spider Jerusalem pokračuje v průzkumu světa budoucnosti. Při svém putování narazí na komunitu lidí, poskládaných z miniaturních strojů, setká se s rozmrazenými nešťastníky z našich časů a zavítá i do historických rezervací, kde konfrontuje samotné dějiny. Ve Městě ho zatím očekává první velký protivník – totiž jeho exmanželka.

Obsah

Zuřivý reportér Spider Jerusalem pokračuje v průzkumu světa budoucnosti. Při svém putování narazí na komunitu lidí, poskládaných z miniaturních strojů, setká se s rozmrazenými nešťastníky z našich časů a zavítá i do historických rezervací, kde konfrontuje samotné dějiny. Ve Městě ho zatím očekává první velký protivník – totiž jeho exmanželka. Respektive její hibernovaná hlava. A banda zabijáckých farmářů. A psychopatický policejní kastrát. A také monstrum, kterému říká „táto“. Život totiž není jenom zábava. Život je pes.
Budoucnost není růžová. Hraje všemi barvami a vrhá temné stíny. Ve druhém díle komiksového opusu Transmetropolitan se scenárista Warren Ellis a kreslíř Darick Robertson vracejí do světa, kde je módním trendem proměna člověka v inteligentní prach, kde se minulost zavírá do rezervací a kde lidé vypisují petice za smrt nenáviděných novinářů. Ano, takových, jako je třeba Spider Jerusalem.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Transmetropolitan #7–12

Autoři

Warren Ellis
Warren Ellis
Scénář
Rodney Ramos
Rodney Ramos
Lettering

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Druhý díl opět přináší velké množství černého humoru a velmi bizarní sci-fi. Je to pět bláznivé a zábavné. Ale tentokrát tomu chyběla trochu jiskra. Navíc v delším příběhu se zmrzlou hlavou exmanželky, nasraným psem atd. je děj zpočátku zmatečný a čtení jsem si tolik neužil. Nakonec se to ale rozjede a i tak se povedl. Kresba je velmi povedená a řekl bych že se Robertson s každým číslem o trochu zlepšuje. Celkově se ale jedná o trochu slabší kousek, ale nemění to nic na tom, že se stále jedná o jednu z nejzajímavějších sérií kterou momentálně čtu. 75%

(15. září 2018)
damic
Offline

Nemám moc co napsat, to hlavní jsem napsal v hodnocení k prnímu dílu a dvojka prostě jede dál a život Spidera pokračuje stejně šíleně, tak jak ho běžně žíje, vlastně byl ještě šílenější, když se po do cesty postavila hlava jeho exmanželky, nebo policejní čokl, který se mu chce pomstít za to, že...To ať si raději každý přečte sám. Koneckonců, vždy když mě něco šíleně vytočí, tak na TRANSMETROPOLITANU si spravím náladu.

(11. října 2013)
Const.ex
Offline

No je to lepší, než nakopnutí do koulí! A to s rozběhem délky maratónského běhu... samozřejmě je potřeba uvést, že pro někoho je takové nakopnutí do koulí vrcholem slasti! Někoho jako jsou rozlobení čtenáři Spidera Jerusalema!

(12. března 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Transmetropolitan, Vol. 2: Lust for Life
Druh Román
Žánr Sci-fi
Série Transmetropolitan (2009)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 14/04/2010
Originální vydavatelství Vertigo
Datum vydání v zahraničí 26/05/2009
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Warren Ellis
Kresba: Darick Robertson
Lettering: Rodney Ramos

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 144
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Luxor
Vloženo 17. května 2012
Naposledy editováno 9. září 2014

Najdete nás na Facebooku