80.0%
DC komiksový komplet #08: Green Arrow - Rok jedna

Oliver Queen je lehkovážný playboy, který si neváží nikoho a ničeho – dokonce ani sám sebe. Zvykl si procházet životem jako jedním velkým flámem, ale když je zrazen a opuštěn na tropickém ostrově, přece jen nalezne něco, na čem mu záleží: spravedlivou odplatu! Ozbrojen jen vlastnoručně vyrobeným lukem a šípy se pokouší přežít v neznámém, nemilosrdném prostředí – a současně bojovat s vražedným drogovým kartelem, který ho na ostrov dostal.

Obsah

V bonusovém komiksu původně vydaném v listopadu 1941 vyráží Green Arrow a Speedy po stopách zabijáka jmenovců slavných osobností.

Poznámky

Obsahuje:

Green Arrow #1-6 a More Fun Comics #73

Autoři

Andy Diggle
Andy Diggle
Scénář
Jock
Jock
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Tahle kniha je opravdovou jednohubkou. Čte se to velmi rychle a svižně a akce tu rozhodně není málo. Dopomáhá tomu i kresba, která je taková jednodušší a s detaily, především v prostředí se moc nezaobírá. Ale to nevadí, protože to vlastně jak jsem již psal dopomáhá ke svižnosti čtení. Zábavnost kniha rozhodně také splňuje a přináší celkem slušný origin. Problém příběhu je ale právě na úkor svižnosti to, že je plný děr. Spoustu věci zde vyplyne tak nějak samo do sebe. Například z opíjejícího rozmazleného fracka je tu z ničeho nic velkolepý hrdina. Žádný přerod v hrdinu zde není. Prostě se jím sám od sebe stane a vše nějak naučí za neznámou dobu na ostrově, která jak to tak vypadá nebyla zase až tak moc dlouhá. To samé nastává když si zlomí ruku. Ta jakoby se mu vyléčila za pár dní. A spoustu dalších hloupostí. Tohle je pro děj velká špatná a dost to kazí na dojmu. Ale jinak i tak se u toho dá dobře zabavit a jako taková jednohubka to rozhodně posloužit dokáže. Retro je tu navíc také fajn a já osobně začínám mít tyhle ochutnávky starého komiksu velmi rád, protože je to nahlédnutí do historie a navíc je to krátké a tak to nečtete jako celou knihu s retrem x hodin. Přemýšlel jsem co dám a opět by se hodilo dát 3 a půl hvězdy. Vzhledem k tomu že to nejde a 3 a půl je víc než 3 tak dám 4 a 70%

(31. srpna 2018)
S4TW
Offline

U tohoto komiksu mě potkal méně obvyklý vývoj. Nejprve jsem totiž byl na samém pokraji velkého nadšení. Hodně mě chytla atmosféra, nádech komiksu a hlavně kresba. Celé to působilo jako krásné drama, které popisuje přerod bohatého spratka v superhrdinu. Líbilo se mi, jak se to celé postupně vyvíjelo, především část, kdy je Oliver sám byla nejsilnější a nejlepší z celé knihy. Bohužel zhruba ve 2/3 autoři zjistili, že mají vlastně už jen pár stránek, tak se do toho až moc opřeli a najednou se z Olivera stane téměř hotový bojovník za spravedlnost. Všechno se naučí příliš rychle, respektive on to jakoby už umí, bůh ví jak. Strhne se to v příliš obyčejnou Rambo akci a je to škoda, protože mi přišlo, že zezačátku se příběh budoval trochu jiným směrem. Jo, akce je super, ale tady je to taková pěst na oko, navíc ještě v tom směru, že borec Ollie je tak zkušený Archer, že si může dovolit nikoho nezabíjet a jen tak si je lážo plážo přišpendlovat. Je to hrozná škoda, ač ta akce byla velmi slušná, zábavná, tak mi tam prostě celkově neseděla a byla až moc přehnaná. Nicméně kresba byla pořád výborná. Je vidět, že Jock je ten týpek, který pracoval na mých oblíbených Skalpech (až dělal jen obálky), jeho kresba má totiž dost podobnou, tíživou, dusivou, nepříjemnou, atmosféru. Retro vsuvka byla vlastně docela fajn, ač třeba absurdit se zde samozřejmě objevuje dost. Celkově je to kniha s hodně velkým potenciálem, který bohužel byl lehce zazdění, ale pořád je to velmi slušné, zábavné čtivo-prohlíživo.

(13. září 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Green Arrow: Year One
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série DC komiksový komplet (2017)
Vydavatelství v ČR Eaglemoss
Datum vydání v ČR 12/04/2017
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 2007
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Andy Diggle
Kresba: Jock

Typ vazby

Vázaná

Formát 168x266mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 229.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 12. dubna 2017
Naposledy editováno 12. října 2017

Najdete nás na Facebooku