66.7%
Nejmocnější hrdinové Marvelu 017: Falcon

Marvels Mightiest Heroes 045: The Falcon

66.7%
-- %
Extérní hodnocení

Sam Wilson - hrdina nejvyššího kalibru a první Afroameričan v kostýmu na stránkách Marvelu. Tato sbírka zahrnuje Falconův ikonický debut a kritiky vychvalovanou minisérii z osmdesátých let, která vám představí okřídleného člena Avengers v době, kdy jeho hvězda v marvelovském pantheonu zářila nejjasněji.

Obsah

Každá kniha obsahuje bonusové materiály, jako jsou soupisky týmů, první výskyty a historii postav, profily tvůrců, shrnutí minulých událostí, náčrtky, seznam zásadních knih a jiné zajímavé informace. Hřbety jednotlivých knih tvoří marvelovskou krajinu, jejímž autorem je výtvarník Adi Granov. Vychází každý týden.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje sešity série Captain America #117-119 a Falcon #1-4

Autoři

Stan Lee
Stan Lee
Scénář
Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

jh666
Offline

Tak zase jednou NHM se samou klasikou. Falconovo představení v Capovi je trochu rozporuplné. Na svou dobu je sice poměrně čtivé, ale tolik logických lapsů je podle mě moc i na 60. léta. Hlavní příběh sice není tak nelogický, ale zase je o něco nudnější. 50 %

(22. dubna 2017)
karl173
Offline

Zábavná kniha s Falconem. Falconovo mini série má celkem zajímavé sešity a dokázali mě zabavit. Není to vskutku žádná velká věc a nachází se zde pár nelogičností, ale dle mého názoru za přečtení stojí už jenom proto že se trochu víc dozvíme o Falconově soukromém životě. Kresba také není vůbec špatná. Více mě ale bavily první tři sešity. Klasicky v sobě mají historickou hodnotu, vzhledem k prvnímu setkání se s Falconem, kterého si vycvičil sám Captain America, ale zároveň byl příběh na svojí dobu především díky skvělému Stanu Lee poměrně svižný a nepřišel mi nějak zvlášt hloupý jak od retra vždy čekám. I když za poslední dobu jsem si hlavně na retro zvykl, a začalo mi i bavit. Kresba je na svojí dobu také velmi povedená a především část kdy se Red Skull a posléze i Captain Amaerica s Falconem teleportují na jiné místo byla parádní. Ve výsledku mi tato kniha zkrátka pobavila a já se příjemným způsobem obohatil o další kousek Marvelovkého vesmíru. 70 %

(14. ledna 2018)
S4TW
Offline

Kniha je rozdělena téměř přesně na dvě části (velké retro a menší retro minisérie). První část, kdy hraje hlavní roli ještě spíš Cap a Falcon je spíš jeho přicmrndávač a s touto postavou se seznamujeme, je vlastně hodně slušné dílo od Stana Leeho. Ano, je zde několik naivních scén (jako třeba maskování jílem atp.), ale dílu hodně pomáhá skvělá záporák (Red Skull), který mě ovšem dopaloval tradičním oddalováním zničení svého nepřítele, aby ho vlastně nemohl zničit. Pak je tu ještě super vsuvka s MODOKem. Celkově mě tohle retro dost bavilo, ale určitě to nebylo kvůli Falconovi. Kresba dobrá, ale spíš průměr. Pak přišla minisérie Falcona, která mi přišla podprůměrná. Kresba v první sešitě je fakt hrozná, naštěstí to pak převzal průměrný Bright. Příběh je nezajímavé nic, což podtrhuje můj celkový dojem z této postavy. Opakování věcí, které už byly v jiných sériích. Takže knihu spíš drží velmi dobrý příběh Leeho. Bonusy mě poslední dobou přijdou o dost horší než v prvních dílech NHM. Ale pořád se jedná spíše o průměrně dobrou knihu.

(15. dubna 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Marvels Mightiest Heroes 045: The Falcon
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Nejmocnější hrdinové Marvelu (2016)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 07/04/2017
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 24/09/2014
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Christopher James Priest
Scénář: Stan Lee
Kresba: Paul Smith
Kresba: Mark D. Bright
Kresba: Gene Colan

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 9. dubna 2017
Naposledy editováno 20. května 2017

Najdete nás na Facebooku