73.3%
Nejmocnější hrdinové Marvelu 016: Vision

Marvels Mightiest Heroes 018: The Vision

73.3%
-- %
Extérní hodnocení

Je to syntetický bojovník, jehož kořeny sahají až do Zlatého věku komiksu, a zároveň patří mezi nejtajemnější hrdiny marvelovského vesmíru.

Obsah

Ve dvou sešitech z raného období Avengers uvidíte, odkud se Vision vlastně vzal, a v druhém komiksu vám legenda Geoff Johns předloží příběh, v němž Visiona poznáte ve zcela novém světle.

 

Poznámky

Obsahuje komiksy Avengers č. 57-58 a Ikony Avengers: Vision č. 1-4.

Autoři

Roy Thomas
Roy Thomas
Scénář
Geoff Johns
Geoff Johns
Scénář
John Buscema
John Buscema
Kresba

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Mé první komiksové setkání s Visionem, dopadlo velmi dobře. První dva retro sešity byli zatím jedny z nejlepších co jsem v NHM mohl číst. Dobře splnili svůj účel a na to že byli retro tak dialogy byli velmi dobré a (jak nebývá často zvykem) ani moc hloupé. V dalších 4 sešitech jsem se bavil také a i když se nejedená o žádné veledílo, tak se to četlo velmi dobře a nejsou zde žádná hluchá místa. Kresba v retru byla spíše průměrná, ale v moderním kabátku se mi velmi líbila a byla moc příjemná na pohled. Komiks celkově je velmi dobrý a ještě víc mě navnadil na další čtení jak o Avengers ,tak s Visionem, kterého jsem si celkem oblíbil. Celkově hodnotím za pěkných 80 %

(4. listopadu 2017)
jh666
Offline

Na Visiona jsem byl zvědavý kvůli Johnsovi, které ho mám opravdu rád. Bohužel musím říct, že tohle patří k tomu slabšímu, o jsem od něj četl. Není to žádná tragédie, ale takový lepší průměr, který ale člověk zhltne jako malinu. Co se úvodu týče, sice tyhle dva sešity už vyšli ve Zrození Ultrona, ale pořád patří k tomu nejlepšímu, co podle mě Thomas napsal (což je opět lepší průměr). Co jsem si ale opravdu užíval, je kresba. John Buscema patří k nejlepší kreslířům klasiky a Reis zase moderny. Jeho kresba nehmotného Visiona je sice nejdříve nezvyklá, ale člověk si tu snahu o preciznost musím oblíbit. 65 %

(30. března 2017)
S4TW
Offline

Vision je bezesporu velmi zajímavou postavou, se kterou se dá v komiksu skvěle pracovat. První dva retro sešity jsou skvělou klasikou, která se již objevila v UKK. Určitě se jedná o jeden z nejlepších Thomasových příběhu (když ho vezmu ještě v kontextu s příběhem s Ultronem). Navíc jedna scéna z druhého sešitu se zapsala mezi ty nejikoničtější u Marvelu vůbec - Ultron pláče. Jo, za retro bych možná i dal 5 z 5. Ale v NHM mě zajímal především druhý příběh. Od Johnse jsem četl pouze Green Lanterna, kterého mám hodně rád. Ovšem ani jeho Vision není vůbec špatný. Je to spíše takový komornější příběh, který nám představuje něco z historie Visiona, ale především představuje to, jak sám sebe pořád a neustále hledá. Jako hlavní postava tu funguje velmi dobře, kdy postupně nabývá nové a nové emoce a vlastně co sešit, to nový a výrazný vývoj v jeho charakteru. Bohužel ho doplňují celkem nezajímavý vedlejší charaktery a celkem trapný záporák. Ale jako jednohubka fajn příběh. Kresba moc nezaujala, přišla mi taková nijaká, bez náboje, strnulá, především, co se týkalo samotných postav (naopak bojové scény a různé výbuchy a nárazy, byly dynamické a efektní - Reis se evidentně vyžívá v létajících střepech). Výrazy postav celkem bídné, bez emocí, respektive takové strnulé a ne-uvěřitelné, což v případě Visiona vyzní paradoxně dobře, ale u ostatních ne. Naopak znázornění vnitřního těla Visiona byla excelentní. Bonus je kvalitní (což je v poslední době celkem výjimka). Ale jo, na ty čtyři hvězdy to bylo, bavilo mě to.

(14. října 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Marvels Mightiest Heroes 018: The Vision
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Nejmocnější hrdinové Marvelu (2016)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 22/03/2017
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 2014
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Roy Thomas
Scénář: Geoff Johns
Kresba: John Buscema

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 29. března 2017
Naposledy editováno 29. března 2017

Najdete nás na Facebooku