80.0%
Grandville 2: Mon Amour
80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Jezevec je zpátky! Děj knihy Grandville Mon Amour se odehrává šest týdnů po událostech první knihy Grandville. Výtvarník a scenárista Bryan Talbot nám opět přináší alternativní secesní svět zaplněný inteligentními zvířaty, lidskou spodinou, robotickými automatony a pokročilou parní technologií, která pohání vše od drožek po ocelové létající stroje.

Obsah

Odsouzený psychopatický vrah a fanatický extremista Edward „Vzteklý pes“ Mastock těsně unikne ostří gilotiny v londýnském Toweru a opět začíná terorizovat Britskou socialistickou republiku. Po jeho krvavých stopách vyráží jeho dlouholetý protivník a nemesis, inspektor Archie LeBrock. V rozporu s rozkazy Scotland Yardu chce ukončit Mastockovo hrůzné vražedné řádění jednou provždy.

S pomocí svého přítele a kolegy detektiva Krysmyše LeBrock sleduje stopu do Paříže, jinak známé jako Grandville, největšího města ve světě ovládaném Francouzskou říší, a primárního cíle Mastockova sadistického terorismu. Dokáže LeBrock zastavit Vzteklého psa dřív, než stačí vykonat svou pomstu, nebo LeBrockova vlastní cesta za vykoupením přivede zpět démony z jeho minulosti?

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Bryan Talbot
Bryan Talbot
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Velmi zajímavé steampunkové dílo v alternativní realitě, což je prostě něco, co mě vždy zaujme. Trochu přemýšlím nad tím, jestli bylo nutné z postav udělat zvířata, myslím si, že komiks by fungoval úplně stejně i bez toho. Příběh sice není žádný zázrak a jedná se o klasickou, lehce drsnější detektivku, ale za to je to jízda od první do poslední stránky. Výborné je především vyobrazení samotného světa a originální historie, komiks má prostě parádní atmosféru, což umocňuje i samotná kresba, která je velmi líbivá. Trochu slabší mi přijde hlavní postava, která je taková, no neslaná nemastná, což vynahrazuje excelentní záporák. Neřekl bych, že jsem unesen, ale určitě nadprůměrně spokojen. Jen je škoda, že je dílo opravdu krátké (za ty prachy až moc) a CC nepřidalo třeba trochu víc bonusů, aby to trochu vykompenzovalo. Každopádně se na další díl velmi těším, ten svět mě baví.

(3. dubna 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Grandville Mon Amour
Druh Román
Žánr Detektivka
Série Grandville (2009)
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 21/03/2017
Originální vydavatelství Jonathan Cape
Datum vydání v zahraničí 02/12/2010
Vazba Pevná
Autoři Kresba/Scenář: Bryan Talbot

Typ vazby

Vázaná

Formát 170x247mm
Počet stran 104
Tisk barevný
Cena 499.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)
Předchozí
Grandville

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 24. března 2017
Naposledy editováno 24. března 2017

Najdete nás na Facebooku