76.9%
Batman a syn
76.9%
-- %
Extérní hodnocení

Talia, dcera Batmanova dávného protivníka Ra´s al Ghula, se kterou kdysi Batman strávil jednu noc, mu představí svého syna Damiana a tvrdí mu, že je otcem. Talia chce, aby si nyní Batman vzal chlapce k sobě a vychoval ho. Batman souhlasí, netuší ale, k čemu se zavázal. Chlapec, jenž dosud vyrůstal v brutálním prostředí Ligy asasínů, si dělá, co chce.

Obsah

Pod překvapivou novou kapitolou ze života gothamského Temného rytíře jsou podepsány tři komiksové legendy – scénárista Grant Morrison, výtvarník Andy Kubert a inker Jesse Delperdang.

Talia, dcera Batmanova dávného protivníka Ra´s al Ghula, se kterou kdysi Batman strávil jednu noc, mu představí svého syna Damiana a tvrdí mu, že je otcem. 

Talia chce, aby si nyní Batman vzal chlapce k sobě a vychoval ho. Batman souhlasí, netuší ale, k čemu se zavázal. Chlapec, jenž dosud vyrůstal v brutálním prostředí Ligy asasínů, si dělá, co chce. Svou agresi obrací nejen vůči svému otci, ale i vůči Timu Drakeovi, nedávno adoptovanému dědici Bruce Waynea a Alfrédovi, Wayneovu věrnému komorníkovi. 

Je Damian skutečně jen nevychovaný kluk, který se chce vyrovnat svému otci nebo je za vším tajný Taliin plán jak definitivně zlikvidovat Batmana? 

V podání mistrů žánru, Morrisona a Kuberta, je BATMAN A SYN jedním z nejpoutavějších příběhů batmanovské řady.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

V zahraničí poprvé vyšlo v sérii Batman v číslech #655-658, které vycházely od září do prosince roku 2006 a v číslech #663-666, duben až červenec 2007.

Souhrnná vydání byla v USA vydána v srpnu 2007 (pevná vazba) a v červenci 2008 (paperback). Součástí českého vydání z roku 2012 je i samostatná novela Klaun o půlnoci doprovázená temnými ilustracemi Johna Van Fleeta.

Autoři

Grant Morrison
Grant Morrison
Scénář
Andy Kubert
Andy Kubert
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

Morzael
Offline

Úvodní story do běhu Morrisonových Batmanů. Příběh dobrý, využívající mnoha faktů Batmanovi historie. Ovšem někdy působí dost komplikovaně a některá fakta čtenář zjistí až o mnoho komiksů později nebo je musel už znát před přečtením komiksů.

(18. října 2012)
nightwing
Offline

určitě to byl super komiks hned jak jsem ho dočetl tak jsem se cítil jako v nebi akční a vážně super

(1. května 2013)
Const.ex
Offline

I když nemám problém, že bych příběhu nerozuměl a nebo se v něm úplně ztrácel (což si dokážu u ne-sečtělých čtenářů Batmana představit), tak stále ve mě převládá pocit, že "spíchnout" těchto 8 nesourodých sešitů do jednoho svazku a prodávat to za 499,- je na poctivou českou facku! A to ani nepíši o příšerné mezihře (Klaun o půlnoci), při které ve mě určitě něco málo z náklonnosti k Batmanovi umřelo...

(16. května 2013)
HansSolo
Offline

Nějak mi tam něco chybí

(5. května 2013)
The First Robin
Offline

„Apokalypsa se ruší. Dokud neřeknu!“ Morrisonův komiks trochu klame názvem. Přímá konfrontace Batmana se svým synem se odbude na pár stránkách a příběh si pak dál sviští jiným směrem. K tomu přičtěte ještě několik narážek a informací, které komiksem nepolíbenému čtenáři nic neřeknou a zbytečně ho matou. Poslední Legenda o Batmanovi pak ale uspokojí i takovéto majitele knížky a je skutečnou třešničkou, servírovanou správně až na konec. Škoda té filozofické klaunské vložky.

(23. září 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman and Son
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Batman (2004)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 11/07/2012
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 22/07/2007
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Grant Morrison
Kresba: Andy Kubert
Kresba: Jesse Delperdang

Typ vazby

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 200
Tisk barevný
Cena 499.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Andresito
Vloženo 17. května 2012
Naposledy editováno 3. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku