100.0%
DC komiksový komplet #06: Batman - Dlouhý Halloween, část 1.
100.0%
-- %
Extérní hodnocení

Tajemná žena svádí temného rytíře. Jedno přátelství bude navěky zničeno. To všechno jsou střípky vražedné záhady jménem DLOUHÝ HALLOWEEN.

Obsah

V ulicích Gothamu řádí vrah. 
Maskovaný hrdina zjišťuje, že jeho činy můžou mít následky. Sériový vrah využívá svátky jako obchodní značku. Šéf podsvětí se snaží zachránit své hroutící se impérium. Město ovládané zločinci se stává útočištěm monster. Ambiciózní okresní návladní skrývá temné tajemství. 

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:
 
Batman: The Long Halloween #1-6, Detective Comics #140 a Batman #181
 
Kromě příběhu Dlouhý Halloween má čtenář si přečíst dva bonusové příběhy z roku 1948 a 1966. Riddler a Poison ivy jsou důstojnými členy Batmanova archivu padouchů. Jejich začátky ukazují jedinečné modus operandi těchto zlosynů. jeden vystupuje jako zločinec s chorobným nutkáním dávat ke svým činům nápovědy, a další jako svůdná femme fatale - a oba používají své shopnosti, aby Temného rytíře převezli.

Autoři

Jeph Loeb
Jeph Loeb
Scénář
Tim Sale
Tim Sale
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Opravdu se jedná o nejlepšího Batmana (minimálně o toho, kterého jsem zatím četl). Skvělý, temný příběh, jenž je plně detektivní a hutně laděn do noirové atmosféry. Gotham se nám ukazuje tak, jak ho známe, drsné, temné, prohnilé a mokré město, plné padouchů a bláznů. Nenásilnou cestou tu tvůrci podsouvají nejznámější batmanovské padouchy, kteří se objevují v rámci hlavního, velkolepého příběhu. Všechno to dává smysl, má to hlavu a patu, působí to velmi dospěle. Každý má rozumný motiv, prostě to celé je promyšlené a skvělé. Navíc ta kresba? Naprostá paráda, ač se nejedná o typickou spotřebku, tak si myslím, že především díky sladěnosti s příběhem atmosférou sedne velké části čtenářů. Postavy mají sice lehce komičtější a nereálné obličeje, ale tak nějak to k tomu sedí. Půl metrová brada Jokera, pořádná batmanovská ušiska, hororové obličejíčky... A ten modročerný tón? Fakt to pohltí. Jedinou vadou na kráse je velmi špatný retro bonus. Tohle je velká absurdita a nejspíš i důvod, proč mají někteří o superhrdinských komiksech mínění, jaké mají. Riddlera jsem ještě dával, přeci jen to už je velké retro, ale Poison Ivy je hodně špatná i ta kresba je hrozná. Ale berme to jako bonus a zajímavou historickou vsuvku.

(22. srpna 2018)
karl173
Offline

Dlouhý Halloween je klasika, kterou jsem zatím stále z nevysvětlitelných důvodů odkládal a až teď jsem se k ní dostal. Tedy zatím jen k první části. No a zatím mě to hodně baví. Příběh je velmi temný a líbí se mi jeho noirová atmosféra. Kresba tomu hodně pomáhá a byť mi sem tam nepřišla úplně na chuť a v temných uličkách, kde někoho zastřelí není někdy zprvu poznat kdo ztratil život, tak musím i tak uznat že je kresba zkrátka to pravé ořechové. Těším se na druhou část a doufám že bude stejně dobrá jako ta první. No a retro kousky ty se dnes dají zkrátka brát především jen jako doplnění o historii komiksu. Víc v nich hledat nelze, protože co by jste taky čekali od takhle starého retra. Celkový dojem tedy zatím za 85%

(28. srpna 2018)
jh666
Offline

Tak mám konečně doma celý Dlouhý Halloween. Hodnotit jinak než plným počtem nejde. Loeb podle napsal ty nejlepší Batmany, co u nás vyšli a Sale je číslo jedna pro kresbu komiksů, které se hrabou v minulosti. 100 %

(2. dubna 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman: The Long Halloween, part 1
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série DC komiksový komplet (2017)
Vydavatelství v ČR Eaglemoss
Datum vydání v ČR 13/03/2017
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 2011
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Jeph Loeb
Kresba: Tim Sale

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 208
Tisk barevný
Cena 229.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 20. března 2017
Naposledy editováno 12. října 2017

Najdete nás na Facebooku