70.0%
DC komiksový komplet #05: Superman - Utajený počátek
70.0%
-- %
Extérní hodnocení

Mladý Clark Kent odjakživa věděl, že je jiný. V dětství užíval svých neuvěřitelných schopností k záchraně lidských životů a konání podivuhodných skutků – nyní však dospívá a jeho schopnosti se vymykají kontrole. Někdejší dar se rychle stává prokletím.

Obsah

Proto mu jeho milovaní adoptivní rodiče odhalí pravdu: ačkoliv tak vypadá, není jedním z nás.
Vyzbrojen poznáním tajemství svého skutečného původu se Clark vydává na dlouhou cestu. Ve vzdálené budoucnosti si získá přátele; v městečku, kde vyrůstal, objeví nepřítele na život a na smrt. Jeho pouť ho přivede do nejúžasnějšího města celé planety, které se rozhodne chránit oděn v šatu dávno neexistujícího světa. Odhalí svou jedinou skutečnou slabinu a najde tu pravou lásku.
Pochopí, že lidé se hrdiny nerodí – stejně jako ocel musí být nejprve ukuti.

Poznámky

Obsahuje:

Superman: Secret Origin #1-6 a Superman #125

Kromě příběhu Utajený počátek má čtenář jedinečnou možnost přečíst si příběh bonusový z roku 1958. Clark Kent, student Metropoliské univerzity, se ocitl v podezřené - geniální profesor Maxwell, světová kapacita v oboru přírodních věd, je přesvědčený, že jeho nejlepší žák je ve skutečnosti smallvillský superhrdina Superboy.

Autoři

Geoff Johns
Geoff Johns
Scénář
Gary Frank
Gary Frank
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Neobvykle začnu koncem. Tohle bylo snad nejblbější retro, jaké jsem kdy četl. Zlatá šedesátá a sedmdesátá léta, vlastně i ten retro Batman byl proti tomuto majstrštyk. Naivní, hloupé, nesmyslně ukecané, trapná zápletka, hnusná kresba, to fakt bavilo lidi v té době číst? No nic, naštěstí to je jen asi 10 stránek. Hlavní příběh je mnohem zábavnější. Jako představení postavy to funguje skvěle. Bohužel postava Supermana mi pořád přijde jaksi hloupá, přehnaná a z toho důvodu ani solidní komiks mě příliš nechytl. Clark působí (ač naschvál) jako přehnaný h?up, takže s ním jde jen horko těžko sympatizovat. Superman je zase tak overpowered, že všechny souboje čtete s tím, jak to zase snadno vyhraje a nemá to vůbec žádné napínavé momenty. Jasný, takových “všemocných“ postav je víc, ale jen u Supermana mi to vůbec nesedne. Jako Johns se snažil proniknout k jádru této postavy a dělá to velmi slušně, nemůžu ani říct, že by se to špatně četlo, navíc to má i hezkou akci, ale ta postava… No, kresba taky není žádný odvar, především výrazy postav působí hodně nepřirozeně, ale ve finále je to slušný komiks, ovšem musíte být fanda Syna Kryptonu, což rozhodně není můj případ.

(17. července 2018)
jh666
Offline

Tohle je jede z nejlepších Supermanů, co u nás vyšel (samozřejmě do toho nepočítám Rudou hvězdu). Johns tu podle mě skvěle zachytil to, co Supermana dělá Supermanem. Kromě toho přinesl i patřičně ďábělského Lexe Luthora. To všechno doplňuje příjemná kresba Garyho Franka. Hodně mě pak pobavil retro příběh na konci, Sice je to strašně ukecané, ale díky své naivitě i hodně zábavné. 80 %

(4. března 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Superman: Secret Origin
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série DC komiksový komplet (2017)
Vydavatelství v ČR Eaglemoss
Datum vydání v ČR 01/03/2017
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 2016
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Geoff Johns
Kresba: Gary Frank

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 224
Tisk barevný
Cena 229.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 3. března 2017
Naposledy editováno 12. října 2017

Najdete nás na Facebooku