--
Persepolis 2

Persepolis 2: The Story of a Return

--

Ve druhém dílu autorka líčí svůj pobyt na francouzském gymnáziu ve Vídni, následný návrat do vlasti, poslední pokus sžít se s režimem, který nemůže mít pro samostatné osobnosti jejího typu pražádné pochopení, a svůj definitivní odchod do Francie. Zatímco hlavním tématem první části byl život v totalitním režimu, ve druhé je jím tedy to, jak se člověk v takovém režimu vychovaný vyrovnává s náhle nabytou svobodou.

Obsah

Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších grafických románů poslední doby, kterého se po celém světě prodalo už téměř půl milionu výtisků a podle kterého vznikl celovečerní kreslený film.

Ve Francii žijící, ale v Íránu narozená autorka nás v první části provedla svým dětstvím stráveným v Teheránu za doby islámské revoluce a války s Irákem. Ve druhém dílu líčí svůj pobyt na francouzském gymnáziu ve Vídni, následný návrat do vlasti, poslední pokus sžít se s režimem, který nemůže mít pro samostatné osobnosti jejího typu, navíc ženského pohlaví, pražádné pochopení, a svůj definitivní odchod do Francie. Zatímco hlavním tématem první části byl život v totalitním režimu, ve druhé je jím tedy to, jak se člověk v takovém režimu vychovaný vyrovnává s náhle nabytou svobodou: tedy další téma, které mnozí Češi důvěrně znají.
Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Marjane Satrapi
Marjane Satrapi
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

Bez komentáře
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Persepolis 2: The Story of a Return
Druh Román
Žánr Drama
Série Persepolis (2006)
Vydavatelství v ČR BB art
Crew
Datum vydání v ČR 02/05/2007
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí 21/08/2004
Vazba Pevná
Autoři Kresba/Scenář: Marjane Satrapi

Typ vazby

Vázaná

Formát 160x235mm
Počet stran 180
Tisk černobílý
Cena 290.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)
Předchozí
Persepolis 1

Systémové informace

Má na starosti Andresito
Vloženo 17. května 2012
Naposledy editováno 13. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku