80.0%
Druhá kniha hřbitovní

The Graveyard Book Graphic Novel, Vol. 2

80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Příběh dítěte, jež vychoval hřbitov. Nikdo Owens, přezdívaný Nik, se narodil jako obyčejný kluk. A obyčejným by i zůstal, kdyby jeho rodinu kdosi nevyvraždil a kdyby se Nika neujali a nevychovávali ho duchové, vlkodlaci a další záhrobní bytosti, včetně jeho ochránce, který nepatří do světa živých ani mrtvých.

Obsah

Příběh dítěte, jež vychoval hřbitov.

Nikdo Owens, přezdívaný Nik, se narodil jako obyčejný kluk. A obyčejným by i zůstal, kdyby jeho rodinu kdosi nevyvraždil a kdyby se Nika neujali a nevychovávali ho duchové, vlkodlaci a další záhrobní bytosti, včetně jeho ochránce, který nepatří do světa živých ani mrtvých. 

Nik nesmí opouštět hřbitov, venku mu totiž hrozí nebezpečí v podobě vraha jeho rodiny – člověka jménem Jack. Přesto na hřbitově zažije řadu dobrodružství – poradí si s pradávným, modře potetovaným Piktem, projde branou do opuštěného města ghúlů nebo se setká s podivným, děsivým Ševelem. 

Připomíná vám to jiný slavný příběh dítěte vychovávaného mimo jeho přirozené prostředí? Máte pravdu, Knihy hřbitovní jsou poctou i parafrází Knih džunglí Rudyarda Kiplinga. 

Druhá, závěrečná kniha adaptace Knihy hřbitovní do podoby obrazové novely. 

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Komentáře uživatelů

Morzael
Offline

Druhý díl Knihy hřbitovní je svižným a dojemným koncem příběhu o dospívání. Gaiman svoji knihu perfektně převedl do komiksového média a k ruce měl vynikající autory, kteří jeho vize ještě podtrhli svou kresbou. Obě knihy jsou tak důstojnou alternativou k literární předloze. Kniha hřbitovní je komiks, který si užijí děti i rodiče a vlastně všichni mezi tím. Díky Gaimanově humoru, postavám a práci s příběhem a atmosférou je tohle výborná fantasy jednohubka (první i druhý díl přečtete jedním dechem), kterou si budete (díky skvělému provedení od Comics Centra) chtít ozdobit knihovnu

(6. dubna 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Graveyard Book Graphic Novel, Vol. 2
Druh Román
Žánr Fantasy
Série Kniha hřbitovní (2016)
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 21/02/2017
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí 30/09/2014
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Neil Gaiman
Kresba: Philip Craig Russell
Kresba: Scott Hampton
Kresba: Kevin Nowlan

Typ vazby

Vázaná

Formát 170x245mm
Počet stran 168
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 28. února 2017
Naposledy editováno 28. února 2017

Najdete nás na Facebooku