76.0%
Kůstek 1: Útěk z Kůstkova

Bone: Vol. 1: Out from Boneville; Vol. 2: The Great Cow Race

76.0%

Mix Pána prstenů a animovaných filmů od Pixaru - tak by se dal popsat legendární fantasy epos Kůstek. Zavede vás do světa, který je plný prapodivných bytostí - věčně hladových krysáků, bojových včel, obřích rudých draků (s doutníkem) a agresivních babiček. Do světa krásného i nebezpečného.

Obsah

Mix Pána prstenů a animovaných filmů od Pixaru – tak by se dal popsat legendární fantasy epos Kůstek. Zavede vás do světa, který je plný prapodivných bytostí – věčně hladových krysáků, bojových včel, obřích rudých draků (s doutníkem) a agresivních babiček. Do světa krásného i nebezpečného.

Příběh začíná úprkem tří podivných bytostí z rodného města, pokračuje závodem krav a končí bojem o osud světa s tajemným Pánem kobylek a jeho hordami. Je tu všechno, co má klasické fantasy mít (možná až na ten závod krav), jen ti hrdinové jsou na klasické fantasy tak trochu... zvláštní.

Kůstek si rychle získal kultovní věhlas, veškerá možná ocenění a post jednoho z nejzásadnějších světových komiksů. Není divu, nabízí rozmáchlý příběh, ve kterém se mísí humor s emocemi, napětím a hororem a jedno plynule přechází v druhé. Příběh, který osloví absolutně každého... ostatně svědčí o tom i skutečnost, že ho vychvaluje jak autor Simpsonů, tak tvůrce Sandmana.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Bone #1-11

 

Držitel Fabula Rasa 2010 za nejlepší zahraniční komiks

Autoři

Jeff Smith
Jeff Smith
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

daredevil99
Offline

Super úžasná fantasy série. Těším se na další díly

(28. května 2015)
S4TW
Offline

Tak na tento komiks jsem četl jen samou chválu a proto jsem se na něj moc těšil. A byl jsem docela zklamaný, přišlo mi to vyloženě zaměřené pouze pro mladší čtenáře, takže jsem se do příběhu vůbec nemohl dostat. Kresba je příjemná, ale podle mého názoru jí hrozně chybí barvy, kdybych byl cílová kategorie, tak tohle by byl hlavní mínus. Příběh není špatný, ale přišlo mi to, jako když se koukám na Jetix a nějakou větší hloubku jsem v tom moc nenašel (oproti třeba Malému princovi), má to sice spád, jsou tam příjemné postavy, občas vtipné dialogy, ale tenhle typ komiksu mě teda vůbec nechytl. Kdybych byl 10-ti letý čtenář, tak dám 4* (-1* za black & white), takhle to hodnotím podprůměrnými 2*, bohužel, první komiks, na který jsem se fakt moc těšil a dost mě zklamal...

(25. června 2014)
47
Offline
47

Tento komiks som kúpil s minimálnymi poznatkami o autorovy a príbehu ako prílohu jedného časopisu....ktorý nekupujem,chcel som len komiks.Hádam že vinou toho že kniha bola priplácnutá ako príloha je o polovicu kratšia ako povodné vydanie,či skor rozseknutá na dva komiksy.Kedže už mám aj druhé číslo prvej knihy možem hodnotiť...a hodnotím kladne.Komiks je niekde na pomedzí čítania pre mladších a starších,no skor mi pripadalo že je to viac pre tých starších.Ved deti o podvodoch pri stávkach na dostihoch asi moc nevedia....Ale možem sa mýliť.Každopádne ide o príjemné čítanie ktoré neurazí a nenudí...dialógy sú trefne vypointované,postavy sú zaujímavé a záporák tiež vyzerá sľubne.Celé sa to vyvíja celkom zaujímavo a v dobrom tempe a navyše tomu nechýba príjemný humor.Čierno-biela kresba mi nikdy nevadila a tu tomu nie je inak,občas pripomína rozprávku,občas pripomína hororovú rozprávku,je detailná a takpovediac čistá.Smith má moju pochvalu a ak bude Kústek pravidelnou prílohou toho časopisu určite pojdem príbehom ďalej...Podľa toho koľko toho úvod tejto ,,ságy,, na seba nabalil určite sa bude na čo tešiť.....4z5

(6. června 2015)
karl173
Offline

Kůstek potvrdil svoji pověst a mohu již i za sebe říct, že tohle je opravdu čtení nejen pro děti. Tohle si zkrátka musí užít každý. Zároveň musím dodat, že pokud bych měl svému dítěti někdy dát do ruky komiks, tak to bude jistě tenhle. Je to mnohokrát lepší než nějací Simpsonovi, Spongebobové, Plants vs. Zombies a já nevím co ještě. Tohle je totiž i přes dětskou stylizaci, inteligentní čtení, které řeší jak fantasy tak vlastně i věci v normálním životě. Černobílou verzi jsem nečetl, takže nemohu posoudit, ale barva tomuto komiksu dozajista sluší. Kresba je roztomilá, ale umí si dobře pohrávat i s detaily. Co se týče příběhu, tak ten se v této knize podle všeho teprve rozjíždí, a i když jsem se u něj velmi bavil, tak mě dostal až ke konci. Jsem teď tedy velmi zvědavý na pokračování a této knize prozatím dávám 80%

(15. října 2018)
VykoukalL
Offline

Za mě je to pecka. Líbí se mi kresba i humor. Je to nabušené a odlehčené. Moc se těším na další díl. Jako když si nechá drak připálit cígo, to je podle mě vtipné dost.

(11. února 2019)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Bone: Vol. 1: Out from Boneville; Vol. 2: The Great Cow Race
Druh Román
Žánr Fantasy
Série Kůstek (2010)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 28/05/2010
Originální vydavatelství Image Comics
Datum vydání v zahraničí 1995
Vazba Paperback
Autoři Kresba/Scenář: Jeff Smith

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 280
Tisk barevný
Cena 349.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)
Následující
Kůstek 2: Oči bouře

Systémové informace

Má na starosti Luxor
Vloženo 16. května 2012
Naposledy editováno 2. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku