66.7%
DC komiksový komplet #04: Batman a syn

Pod překvapivou novou kapitolou ze života gothamského Temného rytíře jsou podepsány tři komiksové legendy – scénárista Grant Morrison, výtvarník Andy Kubert a inker Jesse Delperdang. Talia, dcera Batmanova dávného protivníka Ra´s al Ghula, se kterou kdysi Batman strávil jednu noc, mu představí svého syna Damiana a tvrdí mu, že je otcem.

Obsah

Talia chce, aby si nyní Batman vzal chlapce k sobě a vychoval ho. Batman souhlasí, netuší ale, k čemu se zavázal. Chlapec, jenž dosud vyrůstal v brutálním prostředí Ligy asasínů, si dělá, co chce. Svou agresi obrací nejen vůči svému otci, ale i vůči Timu Drakeovi, nedávno adoptovanému dědici Bruce Waynea a Alfrédovi, Wayneovu věrnému komorníkovi. 

Je Damian skutečně jen nevychovaný kluk, který se chce vyrovnat svému otci nebo je za vším tajný Taliin plán jak definitivně zlikvidovat Batmana? 
V podání mistrů žánru, Morrisona a Kuberta, je BATMAN A SYN jedním z nejpoutavějších příběhů batmanovské řady.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Batman #655-658, #664-665 a Detective Comics #411

Kromě příběhu Batman a syn dostane čtenář ještě příběh bonusový. Tento svazek obsahuje vůbec první komiks, kde se objeví Talia al Ghul, dcera nesmrtelného Ra´s al Ghula. Batman se v něm utká s Doctorem Darrkem a Ligou asasínů.

Autoři

Grant Morrison
Grant Morrison
Scénář
Andy Kubert
Andy Kubert
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

jh666
Offline

Ne, Batman od Morrisona opravdu není pro mě. RIP mi přišel strašně zmatený, tady to zase ničí naprosto nesympatický Damian. Celé mi to přijde strašně urychlené a všechno. Oceňuji akci, kresbu a bonusový retro sešit byl taky docela fajn. 60 %

(27. února 2017)
S4TW
Offline

Já vám nevím, tak nějak jsem od Morrisona čekal daleko víc. Jasný, pořád je to Batman, takže tohle funguje, to měl chlapec ulehčené. Ano, podařilo se mu vytvořit zajímavou, chytlavou a tajemnou postavu (Damiana), který je skvělý v tom, jaký je to parchant a jak se s tím musí Bruce poprat (nejen on). A ano, Morrison si opravdu užívá odkazování na různé věci z Batmanovi historie a i já, laik v batmanově světě, to vycítí a pozná. S tímhle si autor hraje krásně. Ale dílo má několik ale. Za prvé je ten příběh takový uspěchaný a hlavně málo uvěřitelný. Batman, největší detektiv, který nevěří ani Supermanovi, celkem snadno uvěří, že je Damian jeho syn a ten vztah/nevztah je v knize budován hrozně rychle a vlastně to nějak (v rámci této konkrétní knihy) vyjde docela do ztracena. Problém totiž je, že příběh končí hrozně otevřeně a jedná se pouze o takové jemné nakousnutí, kterému chybí strašně moc k tomu, aby nám to daleko nějaký širší smysl. I tak jsem s příběhem nebyl úplně spokojený. Motivace Talie a to co dělá, to jsem také nepochopil a smysl mi to moc nedával (opět se to možná dozví čtenář v dalších knihách, ale jak to mám vědět?). Man-Bati jsou také docela velké wtf a na mě nefungovali. Prostě příběhově to za mě (až na samotného Damiana) byl velký průměr. A kresba mi nesedla, jakože hodně nesedla. Jednoduše se mi nehodila k Batmanovi a té temné, svírající atmosféře, je to spíš taková tak rozjuchaná kresba, k nějaké týmovce, ale k Báťovi ne-e. Retro je opět průměr, takže celkově je kniha těžký průměr, škoda, od Morrisona jsem čekal víc.

(22. dubna 2018)
47
Offline
47

Nečakane drsný,akčný Batman podľa Morrisona slušne zabaví.Nanešťastie mu to kazí achilovka komiksových kompletov.Príbeh postráda uzavretý koniec,no možno dojde na ďalšieho Morrisonovho Batmana a bude dobre.Na klasickú scenáristovú zmatenosť dojde v menšej miere až na konci.Kubertova kresba parádna....4z5

(19. února 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman: Son of Batman
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série DC komiksový komplet (2017)
Vydavatelství v ČR Eaglemoss
Datum vydání v ČR 13/02/2017
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 2015
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Grant Morrison
Kresba: Andy Kubert

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 200
Tisk barevný
Cena 229.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 17. února 2017
Naposledy editováno 12. října 2017

Najdete nás na Facebooku