40.0%
Divočina
40.0%

Pozoruhodnou komiksovou prvotinu Mikuláše Podprockého můžeme bez obav označit jako hard sci-fi. Děj se odehrává v daleké budoucnosti, kdy se veškerá civilizace přesunula do olbřímí megapole, která vysává život z celé planety. Zatímco lidé žijí vysoko v oblacích, v základech města, blízko povrchu země, vyrůstá nová civilizace – Divočina. Budují ji inteligentní zvířata, která spolu přestala bojovat a potajmu se spojila proti svému úhlavnímu nepříteli, člověku.

Obsah

Zásadní okamžik nastane, když se za hranicí megaměsta narodí Netvor, zmutovaná hříčka přírody, vraždící propletenec svalů, požírač všeho živého… Právě on může být zásadní zbraní Divočiny proti lidem, ale také může zničit úplně vše… Mikuláš Podprocký na komiksu pracoval dva a půl roku a upozornil na sebe v okamžiku, kdy Divočinu přihlásil na server Startovač.cz. V krátké době na jeho vydání vybral více než sto tisíc korun.

Autoři

Mikuláš Podprocký
Mikuláš Podprocký
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

Morzael
Offline

Těžký podprůměr a klasická ukázka toho, že kreslíři jsou většinou špatní scénáristi. Kresba je zajímavá a povedená, to musím uznat (i když mi to přibližování se Saudkovu stylu docela vadí). Ale ten scénář? Postavy mluví šablonovitě a jako encyklopedie - pořád mají tendenci vám něco vysvětlovat, čemuž nasazuje korunu ještě průvodce/vypravěč. Asi tak 2541. variace na málomluvného, drsného detektiva v kabátu, který má ale vždy po ruce to správné moudro a ví vše důležité pro příběh, je už při nejlepším nudná záležitost. Konec příběhu je jako z dílny Neila Blomkampa a koncept světa je trochu upravený Demolition Man (včetně sexuální helmy). Do toho připočtěte pár pseudohlubokých myšlenek o společnosti, politice a armádě, které má autor nutnou potřebu vám sdělit, a máte zhruba představu, co vám Divočina nabídne. Palec nahoru za scénu v galerii - je vidět, že autor má s uměleckou scénou dlouholeté zkušenosti a že na ní má podobný názor jako já.

(11. října 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Divočina
Druh Román
Žánr Sci-fi
Série --
Vydavatelství v ČR Argo
Datum vydání v ČR 2013
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí --
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Kresba/Scenář: Mikuláš Podprocký

Typ vazby

Brožovaná

Formát 160x230mm
Počet stran 200
Tisk černobílý
Cena 248.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 165x235mm
Počet stran 200
Tisk černobílý
Cena 298.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)
Následující
Divočina II.: Exodus

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 30. ledna 2017
Naposledy editováno 25. května 2018

Najdete nás na Facebooku