60.0%
Zátopek
60.0%

"Je to hranice bolesti a utrpení, která dělí chlapce od mužů," říkal Emil Zátopek. Právě posouvání mezí možností vlastního těla z něj udělalo fenomenálního běžce a jednoho z nejslavnějších sportovců historie. Když na olympijských hrách v Londýně v roce 1948 vyhrál běh na deset kilometrů a na pětikilometrové trati skončil druhý, nepovažoval to za velký úspěch.

Obsah

Z následující olympiády v Helsinkách přivezl tři zlaté medaile a stal se legendou, ale připsal si i důležitější vítězství - postavil se proti režimu za svého kolegu Stanislava Jungwirtha a prosadil, aby vůbec mohl na olympiádu odcestovat. Největší úspěchy Emila Zátopka i jeho seznámení s celoživotní láskou Danou můžeme znovu prožít díky libretu Jana Nováka a vizuálně opojnému provedení Jaromíra 99.

Autoři

Jan Novák
Jan Novák
Scénář
Jaromír 99
Jaromír 99
Kresba

Komentáře uživatelů

Morzael
Offline

Kresba dobrá, příběh poutavý, ale příliš naivní. Je to pouze slepá glorifikace patrně morálně a fyzicky dokonalého jedince. Bylo by super, kdyby to tak opravdu bylo, ale podle jiných, více střízlivých, životopisů byla skutečnost trochu jinde. Jinak je scénář moc útržkovitý, skokovitý a hodně situační, o atmosféru se tak stará jen kresba. Dialogy jsou místy toporné a největším mínusem svazku je rozhodně odporný lettering.

(29. ledna 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Zátopek
Druh Román
Žánr Životopisný
Série --
Vydavatelství v ČR Argo
Paseka
Datum vydání v ČR 01/04/2016
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí --
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Jan Novák
Kresba: Jaromír 99

Typ vazby

Vázaná

Formát 165x230mm
Počet stran 208
Tisk barevný
Cena 398.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 28. ledna 2017
Naposledy editováno 28. ledna 2017

Najdete nás na Facebooku