70.0%
Ultimátní komiksový komplet #104: Kree-Skrullská Válka
70.0%
-- %
Extérní hodnocení

Kree a Skrullové jsou ve válce - a planeta Země je ve vážném ohrožení. Naše planeta nacházející se mezi jejich dvěma vesmírnými impérii je pro obě rasy strategicky důležitá, a proto nyní čelí okupaci či likvidaci. Avengers musí společně s Captainem Marvelem přijít na způsob, jak Zemi zachránit, dřív než se stane první obětí tohoto kosmického konfliktu!

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Roy Thomas
Roy Thomas
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

jh666
Offline

Řeknu to takhle, Roy Thomas má fajn nápady, ale dost hapruje provedení. Sice to není tak ukecané jako některá jiná soudobá díla, ale prostě od války dvou největší galaktických impérií jsem čekal něco víc. Vždyť se tam pořádně ani nebojovalo. 60 % díky kresbě.

(28. ledna 2017)
S4TW
Offline

První tři sešity jsou jedny z nejhorších komiksů, jaké jsme v UKK mohli číst. Kresba průměrná, ale hlavně neskutečně pitomý příběh se spoustu absurdních hovadin. O to zvláštnější je, jak moc se dílo zvedne a nakonec z něj vychází velmi nadprůměrné dílo. Začne to již z 92. číslem, které je možná to nejlepší (po scénáristické stránce), co kniha nabízí. V podstatě se jedná o komornější a klidnější část knihy, ale o to je dílo silnější po psychologické stránce, kdy dostávají Avengers od společnosti pořádně sežrat svůj nepopulární postoj. Navíc se jedná o zajímavou paralelu k dnešnímu světu a my tak můžeme hezky vidět, jak se paranoia a strach v lidech moc za posledních 50 let nezměnily. Poté nastanou vizuální orgie, kdy převzal dílo Neal Adams a začal se kreslířsky předvádět. Sešit o putování v těle Visiona je zase asi to nejlepší z kreslířského hlediska. Pak konečně vypukne válka mezi Kree a Skrully a musím říct, že to šlape, jak takový event má. V té době se muselo jednat o velmi průlomové a vynikající dílo, ovšem i dnes funguje velmi dobře. Je to plné krásných vesmírných výjevů (díky Neale) a zajímavých příběhových momentů, i když obsahuje pořád několik hloupých, na koleni připravených twistů. Škoda toho velmi, velmi slabého začátku.

(13. května 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Avengers: The Kree/Skrull War
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 18/01/2017
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 2008
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Roy Thomas
Kresba: Silvio Buscema

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 216
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 18. ledna 2017
Naposledy editováno 18. ledna 2017

Najdete nás na Facebooku