80.0%
DC komiksový komplet #02: Batman - Ticho, část 2.
80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Temný rytíř se v tomto komiksu utkává se spoustou známých padouchů. Včetně obrovského Killer Croca, děsivého Scarecrowa, nesmrtelného Ra’s al Ghula, rozpolceného Two-Face, hádankami posedlého Riddlera… a dokonce i samotného Jokera. Ale něco mu nesedí. Aby dokázal celý rébus rozlousknout, musí se spojit s nebezpečnou Catwoman a postavit se svému starému příteli – Supermanovi. Postupně se Batman dostává blíž a blíž k tajemnému muži v obvazech, který, zdá se, se všemi manipuluje. Jenže dostat se k němu blízko a porazit ho, to jsou dvě zcela odlišné věci.

Obsah

Jednou za čas se sejde scenárista a kreslíř, aby vytvořili příběh… a místo toho stvoří něco mnohem víc. Jeph Loeb a Jim Lee jsou právě takovým týmem a jejich novátorský přístup k batmanovské řadě jim přinesl mimořádné uznání nejen kritiky, ale i příznivců komiksové literatury. 

Smrtící hra na kočku a myš mezi Batmanem a tajemným padouchem Tichem se přiostřuje. Aby Bruce Wayne zachránil své nejbližší, bude muset překonat vlastní nejistitu. Aniž by Batman tušil, kdo za útoky stojí, bude se muset vyrovnat se smrtí blízkého přítele a znesvěcením hrobu Jasona Todda, a do toho ještě bojovat s Jokerem a Ra´s al Ghulem. Bude po tomhle všem vůbec schopný někomu věřit?

 

 

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Batman #614-618 a Detective Comics #33

Kromě příběhu Ticho 2 čtenáři poprvé dostali možnost dozvědět se více o Batmanově původu. Mladý detektv vzpomíná na události, které vedly k jeho proměně v Temného rytíře, a postaví se proti ďábelskému Carlu Krugerovi.

Autoři

Jeph Loeb
Jeph Loeb
Scénář
Jim Lee
Jim Lee
Kresba

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

47
Offline
47

Kresba je teda bezchybná....No to od Leea jeden akosi priamo očakáva...Zaujímavo vyriešili predstavenie Batmana v komiksoch dávno minulých.Namiesto zbytočného pokusu vydať jednu,či viac kníh s ,,fúzatými,, dnes už takmer nečitatelnými originmi sa DC komplet vybral párstranovými bonusmi.Iste,príbehy sú to naivné a hlúpučké,no kde si prečítate prvý komiks s Batmanom??......4z5

(11. února 2017)
S4TW
Offline

A víte co? Já jsem spokojený. Netvrdím, že se nejedná o klasickou batmanovskou spotřebku, ale u Batmana tohle mnohdy nejspíš stačí. Je zde představena většina nejdůležitějších postav, které se u netopýřího muže objevovala(je). Příběh má spadeno na pořádnou zápletku, kdy to hrdina schytává zleva, zprava. Nastane i kýžené překvapení v podobě hlavního záporáka a celé té zápletky, která je vskutku hodně zapletená. Ovšem na můj vkus z toho hlavní hrdina vyšel nějak snadno. Prostě jsem čekal větší šok na konci, větší boom/wow efekt, který se nedostavil. Jak jsem si četbu užíval v jejím průběhu (prostě akční batmanovská zábava, nemohu si pomoct), tak mě konec nechal celkem chladným a to je škoda. Navíc hnací motor záporáka je prapodivný a jelikož to není nějak hlouběji rozvedené, tak je to vlastně pěkně slabý a málo uvěřitelný motiv. Nicméně jsem díky tomuto komiksu objevil kouzlo Bruce Wayna, asi to nebude nejzlomovější, nejzásadnější či jeden z nejlepších komiksů, jaké jsem četl, pořád to na mě totiž působilo jako klasická spotřebka (ač velmi dobrá), ale jízdu temným a nemilosrdným Gothamem jsem si užíval. Kresba je super, nevím, co kdo proti ní má (ač pro ní platí podobné pravidlo jako pro celý komiks - úplná topovka to také není). Retro na konci mi přišlo slabší, než to v první knize, už to začíná být hloupoučké a do příjemné detektivky se přimíchávají ty rádoby krutopřísně debilní věci (a kresba je skutečně bizár, ale tak retro, víš jak).

(11. dubna 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman: Hush Part 2
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série DC komiksový komplet (2017)
Vydavatelství v ČR Eaglemoss
Datum vydání v ČR 16/01/2017
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 19/08/2015
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Jeph Loeb
Kresba: Jim Lee

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 149.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 5. ledna 2017
Naposledy editováno 12. října 2017

Najdete nás na Facebooku