90.0%
DC komiksový komplet #01: Batman - Ticho, část 1.
90.0%
-- %
Extérní hodnocení

Gotham zavalila vlna zločinu. Batmanovi nejnebezpečnější nepřátelé se proti němu spojují, aby mu zničili život. Nikdo ale netuší, že jsou jen figurkami na šachovnici nového padoucha s přezdívkou Ticho, který všemi manipuluje v komplikované hře s jediným cílem. Pomstít se Batmanovi. Temný rytíř si sáhne na dno. Bude muset využít všechny své schiopnosti, aby odhalil pravou totožnost tajemného nepřítele. Dřív, než vyprší jeho čas.

Obsah

Temný rytíř se v tomto komiksu utkává se spoustou známých padouchů. Včetně obrovského Killer Croca, děsivého Scarecrowa, nesmrtelného Ra’s al Ghula, rozpolceného Two-Face, hádankami posedlého Riddlera… a dokonce i samotného Jokera. Ale něco mu nesedí. Aby dokázal celý rébus rozlousknout, musí se spojit s nebezpečnou Catwoman a postavit se svému starému příteli – Supermanovi. Postupně se Batman dostává blíž a blíž k tajemnému muži v obvazech, který, zdá se, se všemi manipuluje. Jenže dostat se k němu blízko a porazit ho, to jsou dvě zcela odlišné věci.

Jednou za čas se sejde scenárista a kreslíř, aby vytvořili příběh… a místo toho stvoří něco mnohem víc. Jeph Loeb a Jim Lee jsou právě takovým týmem a jejich novátorský přístup k batmanovské řadě jim přinesl mimořádné uznání nejen kritiky, ale i příznivců komiksové literatury. 

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Batman #608-613 a Detective Comics #27

Kromě příběhu Ticho 1 čtenáři poprvé dostali možnost přečíst si úplně první komiks, kde se objevil "Bat-man". Maskovaný bojovník se zločinem v něm vyšetřuje vraždy významných průmyslníků v Případu chemického syndikátu.

Autoři

Bob Kane
Bob Kane
Kresba
Bill Finger
Bill Finger
Scénář
Jim Lee
Jim Lee
Kresba
Jeph Loeb
Jeph Loeb
Scénář

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Zní to skoro neuvěřitelně, ale až teď jsem se dostal k prvnímu komiksu s Batmanem. Tudíž není divu, že pociťuji jistou dětskou radost a nadšení, neboť Batman je prostě setsakramentsky dobrá postava a já už se vůbec nedivím, že se jedná o nejpopulárnější superhrdinskou postavu a možná vůbec nejoblíbenější komiksovou postavu. Ono to není jen díky samotnému Batmanovi, ale co dělá superhrdiny? No, přece jejich protivníci a ti u Temného rytíře patří k těm nejlepším. Tento konkrétní komiks je klasickými padoucha Báti doslova nabitý. Obecně je zrovna tento komiks vhodný pro batmanovské začátečníky, jelikož vám postupně všechny a všechno představuje, ale tak dobrou a zábavnou formou, že to nepůsobí přepláceně či příliš encyklopedicky. Já se bavil od začátku do konce, kdy mě příběh chytl a nepustil. Nechybí klasické batmanovské prvky - vyšetřování, souboje, záhady, temnost či tragédie. Výborné jsou i prostřihy do minulosti. V podstatě všichni záporáci jsou parádní a navíc je zde ještě tajemná postava za oponou, která tomu dodává tu zmiňovanou záhadnost. Jako nepopírám, že mé nadšení je způsobeno tím, že to je můj první Batmanem, ale to se nedá nic dělat, za mě parádní komiks. Navíc skvělá kresba Jima Leeho (jakápak přejedenost), která je skutečně precizní, krásná a jeho jedno či dvojstrany by se skvěle vyjímaly na zdi. A ještě jedno navíc - poslední (vlastně úplně první) sešit je vynikající retro, po stránce scénáře mě překvapilo jak moc dobré je, to jsem opravdu od komiksu z roku 1939 nečekal, na druhou stranu kresba to už je slabota, ale i tak - příjemný bonus. Tenhle komiks rozhodně doporučuji všem nováčkům v batmanovské světě, jelikož pak budete hned chtít dalšího Báťu!

(8. dubna 2018)
47
Offline
47

Z každej strany som na túto sériu počul len samu chválu.Teraz som toho názoru že tej chvály bolo trochu zbytočne moc.Ticho je určite jeden z nadpriemerných Bat komiksov,no po Loebovych peckách v Ukk som možno čakal viac.Pribeh privedie na scénu slušný počet záporákov....A práve toto mi príde šokujúco ako jeho najväčšia slabina.Každy z nich má len malý štek a dohral.Šablonovito naskakujú jeden po druhom do deja,dostanú cez držku a ďalší prosím.....Ani dvoj kniha nezabráni tomu,aby mi presne pre toto neprišiel príbeh akosi zkratkovitý.Našťastie scenár nezkĺzol len do epizodickeho rúbania záporákov.Je to predsa ,,detektívka,, takže spolu s Batmanom hádame pôvod pána tajomného.Škoda však že som jeho totožnosť prekukol moc skoro,takže ma uspokojilo len vysvetlenie toho ako to všetko dosiahol....4z5

(11. února 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman: Hush Part 1
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série DC komiksový komplet (2017)
Vydavatelství v ČR Eaglemoss
Datum vydání v ČR 04/01/2017
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 19/08/2015
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Bill Finger
Scénář: Jeph Loeb
Kresba: Bob Kane
Kresba: Jim Lee

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 49.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
jardoom
Vloženo 5. ledna 2017
Naposledy editováno 12. října 2017

Najdete nás na Facebooku